AktualnościSport

Największy turniej karate w Polsce – Silesia Cup w Bytomiu

Największy turniej karate w Polsce odbędzie się właśnie w Bytomiu. Silesia Cup będzie miało miejsce w Hali na Skarpie w Szombierkach.

Po raz trzynasty w Bytomiu – Szombierkach na Hali na Skarpie odbędzie się Silesia Cup, czyli Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym. Do sportowego obiektu zjadą się wspaniali zawodnicy, medaliści mistrzostw świata i Europy. W rywalizacji zobaczymy także młode talenty sportowe. Organizatorzy turnieju spodziewają nawet 700 zawodników z Polski i zagranicy. A to wszystko już 8 maja!

Największy turniej karate w Polsce – Silesia Cup w Bytomiu

W turnieju mają wystartować zawodnicy w przedziale od przedszkolaka do seniora – w każdym stopniu zaawansowania. W ubiegłych latach w Silesia Cup rywalizowało karetków aż z 70 klubów, z Polski, Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Brazylii oraz Egiptu. W konkurencjach brało udział około 700 zawodników. Odwieczną tradycją turnieju jest nagradzanie najlepszych zawodników japońską bronią – wykonywaną specjalnie przez kowala-artystę na tę okazję. Dla wygranych bytomskim klub MUKS Ippon przygotował atrakcyjne nagrody rzeczowe, a są to między innymi karate-gi, plecaki, sprzęt sportowy oraz nagrodę-niespodziankę. Każdy z zawodników otrzyma pamiątki.

– Silesia Cup to ważny etap przygotowań do mistrzostw Polski, które odbywają się niedługo po naszym turnieju. Co roku przyjeżdżają do nas najlepsi zawodnicy. W 2017 i 2021 roku w finale oglądaliśmy takich samych zawodników, jak w mistrzostwach Europy – mówił Janusz Sowa, prezes MUKS Ippon Bytom – W 2021 roku w Katowicach podczas mistrzostw Europy nawiązaliśmy nowe kontakty i zaprosiliśmy na turniej reprezentacje oraz kluby z takich krajów jak Francja, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowenia, Węgry i Włochy. Już teraz swoją obecność potwierdzili reprezentanci Ukrainy, Czech oraz Litwy – podkreślił Janusz Sowa.

Impreza ma taki prestiż, że do bytomskiego klubu cały czas wpływają zgłoszenia z polskich i zagranicznych klubów. Miasto i klub zaprasza do oglądania zawód do Hali na Skarpie przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5A, gdzie kibice oraz widzowie będą mogli zobaczyć najlepszych polskich i zagranicznych zawodników.

Największy turniej karate w Polsce – Silesia Cup w Bytomiu

Kontakt do organizatorów

Zdjęcia: Materiały prasowe UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.