Aktualności

Festiwal Dnia Ziemi

W Bytomiu odbędzie się Festiwal Dnia Ziemi, którym hasłem przewodnim będzie „Zainwestuj w swoją planetę”. Kiedy się odbędzie?

Różne ciekawe tripy, pokazy, koncerty, proekologiczne warsztaty i akcje sprzątania świata – takie wydarzenia spotkamy w Bytomiu, w ramach Festiwalu Dnia Zmieni. Hasłem przewodnim festiwalu jest „Zainwestuj w swoją planetę”. Impreza potrwa od 20 do 26 kwietnia, czyli rusza już w przyszłym tygodniu.

Festiwal Dnia Ziemi

To specjalne wydarzenie jest organizowane na Dzień Ziemi, który będzie 22 kwietnia. Do festiwalu, który organizuje bytomski magistrat włączyły się jeszcze dwie instytucje – Bytomskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1. Na ekologicznej imprezie nie zabraknie prezentacji specjalnych narzędzi do nauki, które pomogą młodzieży rozwijać wiedzę na temat ekologii. Odbędą się również warsztaty dla uczestników dla każdego.

– Tym wydarzeniem chcemy zainspirować bytomian i nie tylko do innego spojrzenia na ekologię i tematy związane z dbałością o środowisko. W tym roku wspierają nas w tym doradcy metodyczni, pasjonaci przyrody i artyści – mówił Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska.

Dzień Ziemi na ekologicznym festiwalu

Podczas Dnia Ziemi, czyli 22 kwietnia odbędą się specjalne wykłady, pokazy filmowe i quizy muzyczne. W tym dniu znajdziemy spotkanie z ekodoradcą, który przybliży nam tematy związane z przyczynami i skutkami smogu oraz działaniami Bytomia na rzecz ograniczenia niskiej emisji.

Sprzątanie Bytomia

W Bytomiu odbędzie się wielkie sprzątanie od 22 do 24 kwietnia. To akcja społeczna, która ma na celu posprzątanie terenów wokół szkół, miejsc pracy czy też ogródków działkowych. Wspólnym siłami rozprawimy się ze śmieciami zalegającym na terenie miasta.

Gdzie odebrać potrzebne materiały do sprzątania?

Worki i rękawiczki możemy odbierać od 19 do 21 kwietnia w Wydziale Inżynierii Środowiska bytomskiego magistratu przy ulicy Parkowej 2 w pokoju 319 – II piętro, od godziny 7:30 do 15:00.

Warunkiem pozyskania potrzebnych materiałów do sprzątania będzie wypisanie karty zgłoszenie, w której uczestnicy akcji wskażą tereny, które planują uporządkować. W 2022 roku będzie również obowiązywać segregacja zebranych odpadów. Więcej szczegółów znajdziecie pod numerem telefonu: 32 786 83 97, 32 786 83 19.

festiwal dnia ziemi

Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.