największe kina w polsce
Kultura

Największe kina w Polsce nie będą otwarte! Dlaczego?

Największe kina w Polsce nie wznowią swojej działalności. Niestety, nasz rząd nie wziął pod uwagę specyfikacji tej branży. Jak to? Dlaczego? Jakie to kina?

Największe kina w Polsce nie skorzystają z możliwości otwarcia już jutro. Dlaczego? Niestety, rząd ogłaszając luzowanie obostrzeń nie wziął pod uwagę specyfikacji branży. Przypomnijmy, że od 12 lutego będą czynne hotele, placówki kultury: kina, filharmonie, teatry, opery oraz sport.

Największe kina w Polsce nie wznowią swojej działalności

Jako pierwsze o tej decyzji poinformowała sieć kin Helios. Dokładnie taką samą decyzję podjęły władze sieci Cinema City oraz Multikino. Informację tę przekazała portalowi money.pl Natalia Kaleta-Nguyen – PR Manager Multikina.

Jak mówi, kino w przeciwieństwie innych branż, nie posiada towaru w magazynach i nie może niestety rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Wszystkie sieciowe kina polegają na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzony im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują więcej czasu – minimum 4-6 tygodni – na przygotowanie filmów do dystrybucji.

Na szczęście dla miłośników kina, otwierają się wszystkie kina studyjne. W Polsce jest ich 191. U nas jest to Becek, a u naszych sąsiadów w Piekarach Śląskich – Kino Zacisze. Zawsze możemy skorzystać z tych lokalnych kin.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.