najlepszy karateka w polsce
Sport

Najlepszy karateka w Polsce pochodzi z Bytomia

Najlepszy karateka w Polsce pochodzi właśnie z Bytomia. W sobotę odbył się Kurs Mistrzowski podczas którego podsumowano rok 2020 i ogłoszono, kto jest najlepszym karateką w Polsce.

6 lutego w Katowicach odbył się Kurs Mistrzowski, na którym podsumowano ubiegły rok. To właśnie bytomianin zyskał wyróżnienie i tytuł najlepszego karateki w Polsce. O kim mowa? Mowa o Michale Sowie. To właśnie w ostatnią sobotę Polski Związek Karate Tradycyjnego uznał go za najlepszego zawodnika karate w 2020 roku.

Najlepszy karateka w Polsce zdobył Puchar Neptuna

– To prestiżowe wyróżnione, które otrzymałem również w 2018 roku. Z powodu pandemii minione dwanaście miesięcy było bardzo trudne. Zostały między innymi przełożone mistrzostwa Europy. Udało się jednak wystartować w kilku turniejach i w nich wygrywałem, najważniejsze były Coppa del Nettuno (Puchar Neptuna) w Bolonii i mistrzostwa Polski – mówił Michał Sowa, reprezentujący klub MUKS Ippon Bytom.

Michał Sowa – najlepszy karateka, czeka na mistrzowskie turnieje

Zawodnik Karate reprezentujący MUKS Ippon Bytom zdobył w swojej karierze mnóstwo tytułów. Najważniejsze to trzy medale mistrzostw świata, które wywalczył indywidualnie. Jakie ma cele na bieżący rok?

– Wiosną w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski a w czerwcu w Katowicach mistrzostwa Europy, które planowane były w 2020 roku. To najważniejsze imprezy – podkreślał Michał Sowa.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.