AktualnościSport

Na placu budowy hali lodowiska praca wre

Do 31 grudnia ma się zakończyć montaż elewacji na nowej hali lodowiska po północnej i południowej stronie, montaż stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, przygotowanie tryb do montażu krzesełek, a także roboty w układzie drogowym od strony frontowej. To jedne z najważniejszych prac jakie aktualnie trwają na placu budowy nowego lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71.

Warto nadmienić, że na początku nowego roku firmy, które wygrały przetarg na budowę lodowiska: Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów planuje zaczęcie prac związanych z montażem elewacji płyt aluminiowych z wizerunkiem hokeisty, a także krzesełek na trybunach, gdzie skończyły się już prace żelbetowe.

Co więcej w obiekcie trwają wciąż prace związane z instalacjami: wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznymi, zaś w budynku administracyjnym wykonano stolarkę drzwiową i okienną zewnętrzną, wylewki, a wykonawca aktualnie skupił się na pracach w sali gimnastycznej, gdzie prowadzone są roboty wentylacyjne i związane z elewacją budynku.

Budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt lodowiska i będzie stanowić z nim jedną całość, a dodatkowo w hali powstaną szatnie dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści 1400 widzów.

Hala lodowiska będzie spełniała wymogi bezpieczeństwa, oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali. Zaplanowano zaplecze dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Przed halą lodowiska powstanie 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe drogi dojazdowe, układ dróg wewnętrznych wokół budynku hali i plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Budowa nowego lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycja sportowa realizowana w naszym mieście, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy.

Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 40 milionów złotych, z czego 15 milionów złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – jakie pozyskał Bytom, a oddany do użytku obiekt zostanie już w 2021 roku.

Źródło informacji, zdjęcia: faktybytom.pl | UM Bytom

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.