AktualnościKultura

Muzeum Górnośląskie organizuje konkurs na ozdobę choinkową 2020

Wystarczy kilka podstawowych rzeczy, aby zrobić ozdobę choinkową: kolorowy papier, nożyczki, słoma, zwinne ręce i odrobina wyobraźni.

Tworzenie ozdób świątecznych to niesamowita podróż do krainy dzieciństwa. Kto z nas za młodych lat nie robił takich świątecznych dekoracji? Kiedyś obowiązkowym elementem przygotować do świąt Bożego Narodzenia było tworzenie na przykład – łańcuchów z kolorowego papieru.

Tradycja wykonywania dekoracji świątecznych jest niezwykle wyjątkowa, dlatego Muzeum Górnośląskie chce zachęcić Was do wzięcia udziału w ich świątecznym konkursie. Waszym zadaniem będzie wykonanie ozdoby choinkowej, która oczaruje wszystkich.

Niezbędne zasady konkursu:

  1. Technika: dowolna, wyłączając wykorzystanie gotowych półfabrykatów, gotowych zestawów, produktów żywnościowych, styropianu, plastiku, szkła i elementów drukowanych.
  2. Metoda: tradycyjna lub nowatorska.
  3. Forma: dowolna, można zgłosić ozdoby typu bombki, łańcuchy, „światy” i tym podobne.
  4. Termin zgłoszeń: ozdobę należy złożyć osobiście w dniach 1–4 grudnia 2020 roku lub drogą pocztową.

Wszystkie zgłoszone przedmioty, wykonane zgodnie z regulaminem konkursu, zostaną zaprezentowane podczas wystawy „W betlejemskiej stajence. Betlejki i szopki krakowskie” w grudniu 2020 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Konkurs adresowany jest do osób dorosłych.

Regulamin konkursu
Karta Zgłoszeniowa

Źródło informacji: muzeum.bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.