Mieszkaniec Szombierek palił w piecu starymi meblami
Aktualności

Mieszkaniec Szombierek palił w piecu starymi meblami

Straż Miejska ostatnio nałożyła mandat na mieszkańca Szombierek, który w piecu palił starymi meblami, czyli niedozwolonymi materiałami.

Taki stan rzeczy, zgłosili Straży Miejskiej zaniepokojeni mieszkańcy, którzy zauważyli wydobywający się z komina gryzący dym. Okazało się, że mieszkaniec Szombierek w swoim piecu nielegalnymi materiałami – starymi meblami. Straż Miejska nałożyła na niego mandat.

Mieszkaniec Szombierek palił w piecu starymi meblami

Straż Miejska skontrolowała pomieszczenie i tam znaleźli przygotowane do spalenia płyty meblowe. Właściciel pomieszczenia przyznał się sam – bez żadnych ogródek, że pali nimi w swoim trzydziestoletnim piecu.

Od 4 lata istnieje „uchwała antysmogowa”, która określa rodzaje instalacji do spalania paliw w szczególności – kotły CO, kominki i piece, które służą do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Uchwała ta  również wprowadza końcowe terminy eksploatacji starszych kotłów CO, kominków i pieców oraz tych, które nie posiadają tabliczek znamionowych, a ich funkcjonowanie zaczęło się przed wrześniem 2017 roku. Straż Miejska zwraca szczególną uwagę na kotły CO, które wyprodukowane CO w 2006 roku i starsze lub nieposiadające tabliczek znamionowych, których eksploatacja jest zabroniona.

Kontrole Straży Miejskiej w Bytomiu

Razem z okresem grzewczym, ruszyły kontrole pieców domowych i przydomowych kotłowni. W okresie od 14 do 21 listopada Straż Miejska w Bytomiu przeprowadziła 17 kontroli w Stolarzowicach, Górnikach i Miechowicach. Kontrole te nie wykazały przypadków łamania przepisów i prawa.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
5

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.