Polonii Bytom na szczycie
Sport

Mecz przegrany, ale za to liga wygrana. Hokeiści Polonii Bytom na szczycie

Hokeiści Polonii Bytom na szczycie. Mecz przegrany, ale za to liga wygrana.

Sobotnie spotkanie z UKS Niedźwiadkami zakończyło się porażką bytomskich zawodników hokejowych 3:4. Wynik meczu rozstrzygnął się w dogrywce, dzięki której drużyna Polonii Bytom zdobyła 1 punkt. Był to punkt bardzo cenny, bo dzięki niemu bytomscy hokeiści już w sobotę, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek została mistrzem I ligi. Hokeiści Polonii Bytom na szczycie!

– Ten sukces jest podsumowaniem pracy całego zespołu, który od dwóch sezonów prowadzony jest przez trenera Mariusza Puzio. Dodatkowo cieszy fakt, że taki wynik osiągnęliśmy w trudnych warunkach, nie mając własnego lodowiska. Liczymy, że powstający obiekt w Bytomiu pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść sportowy poziom naszej drużyny – powiedział Sławomir Budziński, prezes KH Polonia Bytom.

Emocjonujące spotkanie hokeistów z Polonii Bytom

Aktualnie panują takie restrykcje, które nie pozwalają na obecność publiczności na stadionach by mogli dopingować swoich zawodników. To i tak mecz był wyjątkowo emocjonujący. Pierwsza tercja należała do naszych. Schodzący do szatni zawodnicy pełni optymizmu, ale także świadomości, że do końca jeszcze sporo może się zdarzyć, spoglądali na tablicę wyników, która pokazywała 2:0. W drugiej tercji przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Sytuację w połowie trzeciej tercji uratował Karol Wąsiński, który przy asyście Bartłomieja Stępienia oraz Aleksandra Bodory wyrównał 3:3. Niestety, w dodatkowym czasie spotkania to przeciwnik umieścił krążek w bramce naszych i wygrali mecz. Dzięki temu, że hokeiści Polonii Bytom przegrali w dogrywce, zgodnie z regulaminem otrzymali 1 punkt, który w tym przypadku dał im mistrza I ligi.

– Planem na ten sezon było zakończenie go z lepszym wynikiem niż rok temu. Po cichu wierzyłem, że jesteśmy w stanie zwyciężyć te ligę i tak się stało. Jestem pełen podziwu dla zawodników, którzy mimo ciężkich warunków dali z siebie 100 procent. Efekty widoczne są dzisiaj – powiedział trener bytomskich hokeistów, Mariusz Puzio.

Treningi hokeistów z Polonii Bytom

Warto nadmienić, że drużyna Polonii Bytom trenowała na lodzie tylko 2 razy w tygodnie. Inne drużyny trenowały 5 razy w tygodniu. Na treningi musieli dojeżdżać do Jastrzębia Zdroju co było dodatkowym utrudnieniem. Teraz, kiedy będziemy mieli nową halę lodowiska – na pewno to się zmieni i wróci wszystko do normy.

Ostatni mecz bytomskiej drużyny hokejowej

Wczoraj niebiesko-czerwoni zagrali jeszcze jeden mecz. Jego wynik nie wpłynął na układ ligowej tabeli. O godzinie 17:00 nasza drużyna podjęła zespół z Podhala.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
1

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.