tu teatr bytom
Kultura

Kiedy zaczyna się „Tu Teatr” Bytom?

Wkrótce rozpoczyna się następna edycja projektu „Tu Teatr” Bytom, czyli plenerowe spotkania z teatrem. Na kiedy zaplanowano wydarzenie?

Z końcem tego miesiąca zaczyna się kolejna edycja projektu „Tu Teatr” Bytom. Są to plenerowe spotkania z teatrem. Tym razem organizatorzy wydarzenia zapraszają bytomian 28 sierpnia i 5 września do dwóch dzielnic Bytomia – na Osiedle Arki Bożka oraz Szombierki.

Co to za projekt?

„Tu Teatr” Bytom to projekt, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Inqubator Teatralny. W ramach działania odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach naszego miasta. To już V odsłona programu, podczas którego będą pokazane dwa spektakle w dwóch dzielnicach Bytomia. Każdą z tych sztuk wybrano przez specjalną komisję społeczną w drodze ogólnopolskiego konkursu.

Oba spektakle są realizowane we współpracy z Bytomską Spółdzielnią Mieszkaniową. Zadanie jest dofinansowane ze środków Gminy Bytom.

„Tu Teatr” Bytom – co nas czeka podczas tej edycji projektu?

W ramach następnej odsłonie „Tu Teatr” Bytom możemy znów spotkać się w piknikowym nastroju, by razem obejrzeć spektakle teatralne w przestrzeniach naszego uroczego miasta.

„A skoro już o przestrzeniach mowa! Punktem wyjścia do tegorocznej edycji były [nasze] własne zakamarki, zarówno te realne – miejskie i te schowane nieco głębiej w nas i to one doprowadziły nas do rozmyślań o Bytomiu. O Bytomiu teraz, kiedyś i tym za 100 lat. Jesteśmy bardzo ciekawi, gdzie Wy widzicie Bytom za 100 lat. Dlatego przed i po spektaklu zaprosimy Was do wspólnego wykreowania wizji Bytomia 2121!” – mówiła przedstawiciele Fundacji Inqubator Teatralny.

tu teatr bytom

28 sierpnia 2021, godzina 17:00 – przy Klubie Sezam na Osiedlu Arki Bożka

Sztukę pt. „Opowieści Wagantów” przedstawi Teatr Gry i Ludzi:

To historia trupy wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, którzy jeździli ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia chłopcu, który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp. Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

5 września 2021, godzina 16:00 – Spektakl „Kolekttacz” – przy ulicy Podhalańskiej na Szombierkach

W trakcie wydarzenia “CiałoKształt” postaramy się zwrócić uwagę na fakt, że każde ciało jest wyjątkowe. Jedyne, niepowtarzalne, wystarczające takie jakie jest. Poszukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie a zwłaszcza radość. Prowokujemy, tworzymy i obserwujemy relacje, także pomiędzy sobą. W pokazie podejmiemy ważny dla nas temat postrzegania odmienności. Dostrzegania różnic i reagowania na nie, akceptowania ich. Pomogą nam w tym intuicyjne obiekty sensoryczne INTIBAG autorstwa Izy Chlewińskiej oraz Tomka Bergmanna.

Źródło informacji: Silesion

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.