AktualnościKoronawirus

Już wkrótce zostanie uruchomiony szpital tymczasowy w Katowicach

W szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach praca wre.

Prawdopodobnie w tym tygodniu będzie mógł tam trafić pierwszy pacjent. Stan ukończenia jednostki szpitalnej wynosi 90%. O postępach prac w szpitalu poinformował na swoim profilu facebook wojewoda śląski – Jarosław Wieczorek:

– Dzisiaj można powiedzieć, że zaawansowanie tych prac przekroczyło już 90 procent. Zakładamy, że na końcu tego tygodnia będzie możliwość operacyjna przyjęcia pierwszego pacjenta – powiedział na wczorajszej konferencji prasowej wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Na konferencji prasowej byli obecni również dyrektor szpitala MSWiA Piotr Grazda wraz z profesorem Włodzimierzem Mazur – wojewódzkim konsultantem ds. chorób zakaźnych.

– Mamy już skompletowaną niezbędną kadrę i cały czas spływają zgłoszenia – dodał doktor i dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach, Piotr Grazda.

– W tej chwili jesteśmy gotowi do uruchomienia szpitala. Muszą skończyć się wszystkie niezbędne prace techniczne. Personel mamy aby zabezpieczyć pacjentów. Czekamy na skończenie prac i będziemy ruszać. Szpital będzie uruchamiany modułowo. W tej chwili mamy podpisanych ponad 140 umów i lekarzy i pielęgniarek. Jesteśmy gotowi żeby szpital ruszył. Lekarzy mamy w tej chwili 40, pozostała część to pielęgniarki – powiedział dyrektor jednostki szpitalnej MSWiA w Katowicach.

W naszym województwie oprócz szpitala w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, powstają jeszcze dwie jednostki szpitalne. Jedna w Pyrzowicach na Lotnisku, a druga w Ustroniu w izolatorium.

Źródło informacji, zdjęcie: radiopiekary.pl | facebook Wojewoda Śląskie Jarosław Wieczorek | Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.