sesja w bytomiu
Aktualności

Już jutro sesja budżetowa w Bytomiu

Grudniowa sesja budżetowa w Bytomiu

Już jutro radni z Bytomia będą dyskutować na temat projektu budżetu naszego miasta na rok 2021. Sesja budżetowa w Bytomiu zacznie się o godzinie 9:30. Będzie można śledzić ją na stronie www.bytom.pl. Warto dodać, że projekt budżetowy na rok 2021 otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Tak jak to miało miejsce w tym roku, budżet także przekroczy 1 mld zł.

– W 2021 roku przede wszystkim musimy utrzymać tempo realizowanych inwestycji, które są niezbędne dla dalszego rozwoju miasta – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. W przyszłorocznym budżecie, który ponownie przekroczy 1 mld zł, czekają nas kolejne inwestycje drogowe, sportowe, jak również związane z budownictwem mieszkaniowym oraz infrastrukturą miejską – dodał prezydent Mariusz Wołosz.

Następne miliony na projekty inwestycyjne, które będą następne?

Jedna z najistotniejszych inwestycji, jakie miasto zakończy w przyszłym roku to budowa nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71. Pośród następnych inwestycji, jakie będą realizowane w mieście w kolejnym roku są zarówno te drogowe, jak i te służące poprawie infrastruktury miejskiej. Przebudowana zostanie ulica Frycza-Modrzewskiego w dzielnicy Bytomia – Szombierkach, od ulicy Zabrzańskiej do granicy z Rudą Śląską, jak także ulica Nickla w Miechowicach.

Jakie inwestycje są jeszcze planowane w budżecie miasta?

W bytomskim budżecie miasta zostały zaplanowane również inwestycje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę blisko 21 mln zł. Pośród nich takie inwestycje jak:

  • przebudowa misy basenu dla pływających przy ulicy Wrocławskiej – koszt ok. 450 tys. zł,
  • dostosowanie budynku i otoczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych DPS „Kombatant” – koszt ok. 765 tys. zł,
  • budowa Przedszkola Miejskiego nr 58 w Miechowicach – koszt ok. 13,5 mln zł,
  • rozbudowa i przebudowa Przedszkola Miejskiego nr 36 w Bytomiu – koszt ok. 2 mln zł,
  • budowa rolkowiska przy ulicy Pułaskiego – obok nowej hali lodowiska – koszt ok. 3 mln zł,
  • budowa wodnego placu zabaw w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla – koszt ok. 1 mln zł.

Oprócz wyżej wymienionych inwestycji, niezbędnych modernizacji doczeka się branża mieszkaniowa w Bytomiu. Zmodernizowane zostaną między innymi:

  • budynki przy ulicy Musialika za 1,4 mln zł,
  • kontynuowana zostanie rewitalizacja Kolonii Zgorzelec, na którą w przyszłym roku miasto planuje wydać ponad 2,7 mln zł.

Na te wszystkie tematy będą dyskutować bytomscy radni na najbliższej Sesji Rady Miejskiej. Odbędzie się ona już jutro o godzinie 9:30.

Grudniowa sesja budżetowa w Bytomiu na oficjalnej stronie miasta.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.