Artykuł zewnętrznyLifestyle

Jaki dezodorant wybrać dla niego?

Dezodorant męski pojawia się w drogeriach pod różnymi postaciami. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się te w sztyfcie i aerozolu. Nie mniej popularne są dezodoranty w kulce, które nie kruszą się i nie rolują, jednak są mniej wygodne w aplikacji. Panowie mogą sięgać również po dezodoranty w kremie. Czym różnią się te kosmetyki i który najlepiej sprawdzi się w męskiej kosmetyczce?

Czym różni się antyperspirant od dezodorantu?

Panowie w drogeriach znajdą zarówno antyperspiranty, jak i dezodoranty. Rolą tych pierwszych jest ograniczyć nadmierne pocenie i pozwolić na zachowanie świeżości przez długie godziny. Każdy dezodorant, który panowie znajdą na perfumeria.pl/collections/dezodoranty-meskie to natomiast kosmetyk zapachowy, który będzie pięknie pachniał i uzupełni działanie wody perfumowanej, toaletowej czy samych perfum. Różnice pomiędzy antyperspirantem i dezodorantem wynikają z ich składu. Antyperspiranty zawierają przede wszystkim sole glinkowo – cyrkonowe, natomiast skład dezodorantu bazuje na alkoholu etylowym, który niszczy bakterie i maskuje brzydki zapach potu.

Jaki dezodorant jest najlepszy dla mężczyzny?

Panowie, którzy mają problem z nadmiernym poceniem się, do swojej kosmetyczki powinni zaprosić antyperspiranty. Pozwolą one zachować im świeżość na długie godziny, nawet cały dzień. Wydzielanie potu będą ograniczać związki glinki. Warto jednak pamiętać, że aby dezodorant był bezpieczny, zamiast pochodnych aluminium powinien zawierać ich łagodniejsze odpowiedniki. Oprócz glinek w kosmetyku powinny znaleźć się również substancje o działaniu bakteriobójczym oraz właściwościach zapachowych. Sprawi to, że zamiast nieprzyjemnego zapachu potu, każdy dżentelmen będzie mógł cieszyć się świeżością.

Skład jest równie ważny jak typ preparatu. Dezodoranty w sztyfcie są łagodne, ale skutecznie ograniczają pocenie się i pielęgnują skórę pod pachami. Kosmetyki w aerozolu gwarantują maksymalną dawkę świeżości i ochłodzenia, jednak często zawierają alkohol mogący podrażniać delikatną i wrażliwą skórę pod pachami. Takich objawów nie wywołują dezodoranty w kulce, które nie kruszą się i nie rolują, trzeba jednak pamiętać, że długo wysychają pod pachą, przez co ich aplikacja może być kłopotliwa w czasie porannego pośpiechu. Do męskiej kosmetyczki zaprosić można też dezodorant w kremie – idealny dla skóry wrażliwej. Delikatny i zazwyczaj naturalny kosmetyk może być również stosowany zaraz po depilacji.

Jakie marki oferują męskie dezodoranty?

Dobre dezodoranty męskie oferuje niemal każda marka kosmetyczna. Te w formie antyperspirantów znajdują się w ofercie Ziaja, Nivea, Nike, Nuxe. Firmy te proponują również klasyczne dezodoranty. Panowie mogą ich również szukać w ofercie marek perfumeryjnych. Tworzą one produkty, które wpisują się zapachem w linie najbardziej rozpoznawalnych perfum i wód perfumowanych, dzięki czemu tworzą z nimi idealne zestawy.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.