akcja zima w bytomiu
Aktualności

„Akcja Zima” w Bytomiu zakończona sukcesem

Według prognoz pogody już jutro na terenie województwa śląskiego mają wystąpić opady śniegu. Jednostka miejska ogłosiła gotowość do odśnieżania w ramach „Akcja Zima” w Bytomiu.

„Akcja Zima” w Bytomiu zakończona sukcesem. Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił gotowość do odśnieżania. Podobno według wszelakich prognoz pogody, jutro w całym województwie ma pojawić się mają wystąpić opady śniegu.

„Akcja Zima” w Bytomiu zakończona sukcesem

Na bytomskie drogi w 2021 roku wyjadą takie pojazdy jak pługopiaskarki, pługosolarki oraz pługopiaskarki. Będą pełniły one rolę zimowego utrzymania chodników, a pojazdy będą  obsługiwane przez dwie firmy:

  • Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek
  • Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar

Ci wykonawcy będą dbali w naszym mieście o to by drogi były odśnieżone, będą walczyli ze skutkami zimy. Firmy są zaopatrzone w odpowiednie środki chemiczne oraz uszorstniające. Wsparciem dla wykonawców będą pracownicy Zaplecza technicznego MZDiM. Będą oni przeciwdziałać skutkom zimy, zabezpieczali niezbędny sprzęt oraz 43 tony soli wraz z środkami uszortniającymi.

Kontrola całodobowa

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów będą całodobowo kontrolować stan ulic i chodników w Bytomiu. Na czas zimowy służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg, będą nadzorować prace w pasie drogowym, a także poza pasem. Pracownicy będą również odpowiedzialni za monitorowanie prognoz pogody, tak aby byli wyczuleni na to kiedy może pojawić się śnieg i móc wtedy odpowiednio szybko zareagować w mieście.

Pojazdy odśnieżające przeszły kontrolę drogową

29 października 2021 roku przy ulicy Hakuba, MZDiM przy udziale mundurowych z Wydziału Drogowego bytomskiej komendy przeprowadzili kontrolę pojazdów odśnieżających. Co sprawdzali podczas kontroli? Między innymi ocenili stan techniczny części sprzętu, którym wykonawcy będą świadczyli usługi w zakresie zwalczania śliskości i odśnieżania dróg na terenie miasta. Sprawdzono pojazdy firm:

  • Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek
  • Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar

W pierwszej z wymienionych firmy, wykryto takie usterki jak: pęknięty stelaż pługa, pęknięte zwierciadło i kierunkowskaz, tarcze do wymiany oraz brak gaśnic i trójkątów ostrzegawczych. Z kolei u drugiego z wykonawców, w jednym z pojazdów brakowało trójkąta ostrzegawczego. Firmy zostały zobowiązane do usunięcia usterek.

Jak zgłosić problem z odśnieżaniem?

Problemy związane z zimowym utrzymaniem miasta, można zgłaszać całodobowo pod numerem telefonu: 47 851 02 15, lub mailowo na adres: [email protected]. Dyżurni Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego będą odbierać wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.

W tamtym roku miasto wydała blisko 3,7 mln złotych na przeprowadzenie działań „Akcja Zima”.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.