praca prezydenta bytomia
Aktualności

Jak wygląda praca prezydenta Bytomia? Odwiedziny w magistracie

Kilku lokatorów mieszkań chronionych przy ulicy Józefczaka poznało dziś kulisy pracy prezydenta Bytomia. Podczas wizyty w bytomskich magistracie mieszkańcy opowiedzieli o tym, gdzie znaleźli pracę i jakie mają dalsze plany na przyszłość.

– Nasi mieszkańcy radzą sobie coraz lepiej. Realizują codzienne obowiązki, a pięcioro znalazło już pracę. Ich pracodawcy wypowiadają się o nich w samych superlatywach – mówiła Alina Popławska, dyrektorka DPS dla Dorosłych – Dziś odwiedzamy Urząd Miejski w Bytomiu ponieważ chcemy pokazać mieszkańcom, jak wygląda dzień pracy prezydenta, jakie sprawy mogą załatwić w magistracie, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej – dodała dyrektor Alina Popławska.

Codzienność bytomian przy ulicy Józefczaka

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim mieszkańcy spotkali się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i opowiedzieli o swojej codzienności. Zobaczyli także jak wygląda praca prezydenta Bytomia. Zaś mieszkańcy podzielili się też doświadczeniami związanymi z pracą oraz zaprosili na kawę do swojej kawiarenki. Bytomianie dopytywali również o perspektywy rozwoju miasta oraz planowane inwestycje.

– Jestem dumny z lokatorów mieszkań przy ul. Józefczaka. Pokonują swoje słabości i podejmują nowe wyzwania. Pięcioro z nich znalazło zatrudnienie – realizują prace porządkowe, ogrodnicze. Jeden z lokatorów jest jednym z najlepszych pokojowych, jakich miał DPS dla Dorosłych – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Mieszkania chronione w Bytomiu

W październiku ubiegłego roku w naszym mieście utworzono mieszkania chronione dla osób borykających się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Dla nich była to szansa na bezpieczny i stopniowy powrót do samodzielności. Trzynastu lokatorów z ulicy Józefczaka może liczyć na całodobową opiekę sześcioosobowego zespołu specjalistów:

  • czterech opiekunów,
  • psychologa,
  • terapeuty,
  • pracownika socjalnego.

W tych mieszkaniach domownicy stopniowo przygotowują się do powrotu do pracy i do samodzielnego zamieszkania.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.