hali na skarpie
AktualnościSport

Innowacyjne oświetlenie w Hali na Skarpie

W Hali na Skarpie zamontowano innowacyjne oświetlenie ledowe, które jest energooszczędne, ma długą żywotność i umożliwia transmisję zawodów sportowych w jakości HD.

W obiekcie sportowy – Hali na Skarpie, przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a, były do tej pory zamontowane oprawy z metalohalogenkowymi źródłami światła.

– To oświetlenie było energochłonne, awaryjne, a koszty napraw i serwisu wysokie, między innymi z tych powodów zdecydowaliśmy się na zamontowanie ledowych projektorów sportowych oraz opraw liniowych – mówił Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Nowa i wyższa jakość transmisji zawodów sportowa

Zamontowano w Hali na Skarpie 42 ledowe projektory sportowe nad areną i 29 opraw liniowych nad trybunami. Całość oświetlenia podzielono na 3 sekcje: trening, zawody bez transmisji TV oraz zawody z transmisją HDTV. Dzięki nowemu oświetleniu możliwe jest transmitowanie zawodów sportowych w wysokiej jakości HD. Wdrożono również system sterowania DALI. Umożliwia on płynne przejście między poziomami natężenia oraz dostosowanie natężenia oświetlenia w zależności od światła zewnętrznego.

Duża oszczędność na zużyciu energii w Hali na Skarpie

Wymiana oświetlenia na nowe pozwoli między innymi na 40 procent oszczędności na zużyciu energii. Pozwoli również na redukcję wysokich kosztów serwisu związanych z wymianą żarówek M-H. Dzięki zastosowaniu projektorów sportowych led o żywotności >50 000 godzin, podniesie jakości oświetlenia i kontrastu. Koszty wymiany oświetlenia wyniosły 157 440 zł. Oświetlenie odnowiła firma STRAAG.

– Hala na Skarpie dysponuje teraz oświetleniem najwyższej klasy. Inwestujemy w nasze obiekty sportowe, chcemy, aby były nowoczesne i przystosowane do obecnych realiów – zaznaczył wiceprezydent Bytomia Adam Fras.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.