Źródło: bytom.pl
Aktualności

Immatrykulacja studentów WTT

Na bytomski Wydziale Teatru Tańca i Akademii Sztuk Teatralnych odbyła się dziś – 12 października – uroczysta immatrykulacja studentów I roku.

Źródło: bytom.pl

W uroczystościach wzięła udział rektor prof. dr hab. Dorota Segda, dziekan WTT Monika Jakowczuk, prodziekan Anna Piotrowska oraz prezydent Mariusz Wołosz i wiceprezydent Adam Fras.

Co to jest immatrykulacja?
To uroczysta inauguracja dla studentów I roku studiów.

W dniu dzisiejszym na uroczystości w poczet studentów, którzy będą dopracowywać swoje umiejętności – przyjęto 20 młodych aktorów – tancerzy.

– Jestem dumny, że od niemal 10 lat w naszym mieście kształcą się kolejne pokolenia artystów, którzy zdobywają uznanie na polskich scenach teatralnych. Cieszę się, że po szeregu rozmów i negocjacji wydział pozostał w Bytomiu – mieście, które jako jedyne w kraju kształci tancerzy na każdym szczeblu edukacji – mówił prezydent miasta Mariusz Wołosz. Prof. Dorota Segda zaznaczyła, że miasto z uczelnią mają bardzo dobrą współpracę i to jak ważny jest dobry klimat dla sztuki.

Na bytomski Wydziale AST studia to nie tylko aktorstwo, taniec czy teoria sztuki, ale też filozofia albo zajęcia jogi. W tym roku akademickich na studentów czekają spore zmiany. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, w obiekcie uczelni wydzielono dwie strefy, tak, aby studenci poszczególnych roków nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Zajęcia praktyczne będą się odbywały stacjonarnie.

Źródło: bytom.pl

Więcej zdjęć z inauguracji znajdziecie na stronie: www.bytom.pl.

Źródło: bytom.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.