sesja w bytomiu
AktualnościWiadomości

III edycja konkursu – Lokal na kulturę

W naszym mieście wystartował po raz trzeci edycja konkursu Lokalu na kulturę – wydarzenie, dzięki któremu Bytom dorobi się kolejnych miejsc na działalność kulturalną. Tak samo jak w poprzedniej odsłonie konkursu, przyszli najemcy mogą wybrać lokal do remontu spośród propozycji podanych przez miasto lub zaproponować własną lokalizację lokum.

Sukces uruchomionej niedawno przy ul. Dworcowej kawiarni Koci Gościniec czy Odpadów spod lady – sklepu i miejsca kreatywnych warsztatów, pokazuje, że program Lokal na kulturę jest nie tylko szansą dla ludzi kreatywnych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem, ale też pomaga rozwinąć skrzydła przedsiębiorcom już funkcjonującym. Dzięki programowi poprawiają jakość swoich usług i mają szansę na najem lokalu w bardziej atrakcyjnej lokalizacji – powiedział prezydent miasta Mariusz Wołosz.

Zamysłem tego programu – Lokalu na kulturę – to wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam swoją działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Przyznanie lokum odbywa się na zasadzie konkursu, do którego może się zgłosić każdy mieszkaniec Bytomia. O tym kto będzie mógł wynająć lub wydzierżawić dany lokal na okazyjnych warunkach ostatnie zadecyduje komisja. Osobom z interesującymi pomysłami zaproponowana zostanie świetna oferta najmu lub dzierżawy.

Nabór do konkursu potrwa do 16 listopada.

Lokale dla przyszłych najemców zaproponowane przez Bytomskie Mieszkania lokali w Śródmieściu:

  • plac Kościuszki 10/11 – II piętro, powierzchnia 33,71 mkw.,
  • plac Kościuszki 10/12 – II piętro, powierzchnia 57,34 mkw.,
  • ulica Witczaka 99/7 – parter, powierzchnia 61,20 mkw. + piwnica 3,10 mkw.,

Można również złożyć swoją propozycję wśród lokali użytkowych z zasobu gminy.

W ramach tej edycji konkursu czekamy także na propozycje osób, które same wcześniej upatrzyły sobie lokal, gdzie chciałyby prowadzić swój biznes. Może  się on znajdować na terenie całego miasta. Jeśli okaże się, że lokal ten należy do gminy lub nie jest zawieszony np. z przyczyn technicznych lub formalno-prawnych, przygotujemy stosowne informacje zawierające rzut lokalu, wyposażenie, jego stan techniczny czy stawkę remontową – mówiła Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Na początku przyszły najemca lub dzierżawca będzie musiał wyremontować dany lokal, a w tym samym czasie będzie płacił skromny czynsz w wysokości 1 zł netto za mkw. – nie dłuzej niż 12 miesięcy. Po tym czasie wysokość czynszu zostanie ustalona na poziomie kosztów utrzymania lokalu w nieruchomości (cena może się różnić w zależności od lokalizacji w której znajduje się lokum).

Zgłoszenia proponowanych lokali przyjmowane są w Dziale Eksploatacji i Lokali Użytkowych przy ulicy Zielnej 25b w Bytomiu, pokój nr 16d, tel.: 32 532 59 38, 32 532 59 39.

Źródło: bytom.pl

 

 

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.