Hokejowa reprezentacja Polski kobiet zagra na bytomskim lodowisku
AktualnościSport

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet zagra na bytomskim lodowisku

Już w ten weekend hokejowa reprezentacja Polski kobiet zagra na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów z reprezentacją Słowacji.

19 i 20 listopada hokejowa reprezentacja Polski kobiet zmierzy się z reprezentacją Słowacji – HC SKP Bratysława na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Mecze odbędą się w ramach prestiżowej Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet. Wstęp na spotkania hokejowe jest bezpłatny.

Orlice zagrają ponownie na bytomskim lodowisku

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na lodzie przyjęła swoją nazwę. Od tego sezonu są Orlicami Bytom. We wrześniu miała miejsce inauguracja European Women’s Hockey League. W tym turnieju grają silne zespoły ze Starego Kontynentu. Od trzech lat gra w nim kadra narodowa kobiet. Obecnie biało-czerwone wygrały cztery mecze i trzy przegrały.

Liderkami w kadrze narodowej są hokeistki z BS Polonia Bytom. W klasyfikacji kanadyjskiej EWHL Karolina Późniewska znalazła się na trzecim miejscu – mając na swoim koncie 5 bramek i 4 asysty. Z kolei Klaudia Chrapek w tym sezonie strzeliła gola i zaliczyła trzy asysty, a Patrycja Sfora zdobyła dwie bramki i miała dwa kluczowe podania.

O której odbędą się mecze?
  • 19 listopada, godz. 18:00
  • 20 listopada, godz. 11:40

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.