Akcja Zima w Bytomiu
Aktualności

Akcja Zima w Bytomiu

Właśnie ruszyła Akcja Zima w Bytomiu, a ma to związek z pogorszającą się pogodą i niespodziewanymi opadami śniegu.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zaczął Akcję Zima – ma to związek z pogorszeniem się pogody i niespodziewanymi opadami śniegu. Miejska jednostka jest gotowa do odśnieżania chodników i jezdni w ramach tej akcji.

Akcja Zima w Bytomiu

W tym roku przygotowano 9 pługopiaskarek i 24 pługosolarki – będą one służyły do zimowego utrzymania chodników i jezdni. Pojazdy będą obsługiwane poprzez dwa podmioty: Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek oraz Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar. Wykonawcy, którzy będą się opiekować drogami i chodnika podczas zimy, są zaopatrzeni w niezbędne środki chemiczne i uszorstniające. Wsparciem dla nich będą pracownicy zaplecza technicznego MZDiM. Jednostka zabezpieczyła niezbędny sprzęt, 200 ton piasku i 20 ton soli.

Pracownicy jednostki miejskiej będą kontrolowali całodobowo stan ulic i chodników. W czasie okresu zimowego, służby będą odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg będą nadzorować prace w pasie drogowym, ale także poza nim. Dodatkowo pracownicy MZDiM będą odpowiedzialni za monitorowanie prognozy pogody, tak aby w przypadku opadów śniegu – sprawnie prowadzić akcje odśnieżania.

Jak zgłosić problem z odśnieżaniem?

Jeżeli zauważycie, że w jakieś lokalizacji na terenie Bytomia nie jest odśnieżone to takie problemy możecie zgłaszać całodobowo pod numer telefonu: 47 851 02 15 lub mailowo na adres: [email protected].

Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.