Halina Bieda gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary
AktualnościBez kategoriiPolityka

Halina Bieda gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary

Dziś gościem o poranku w Rozmowie Dnia Marcina Zasady w Radiu Piekary była Halina Bieda – pochodząca z Bytomia senator Koalicji Obywatelskiej.

Gościem Marcina Zasady w Rozmowie Dnia w Radiu Piekary była Halina Bieda – senator Koalicji Obywatelskiej. W wywiadzie poruszono między innymi kwestie związane z Elektrociepłownią Szombierki.

– Uważam, że wszystko co może uratować EC Szombierki katedrę industrialną, to jest na pewno lepsze niż to, co w tej chwili się dzieje, że ona z roku na rok niszczeje. Wiemy, że wiele rzeczy zostało z niej też wywiezionych, wyniesionych i to są na pewno bezpowrotne straty. Uważam, że wszystko, co jest w stanie to uratować jest warte, bez względu na to jaką funkcję będzie pełniło. Wiele zabytków industrialnych pełni dzisiaj różne funkcje, to są hotele, to są sale koncertowe, to są sale konferencyjne, to są restauracje, to jest centrum handlowe – mówiła w Rozmowie Dnia bytomska senator KO.

Halina Bieda gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary

– Ja jestem zwolenniczką tego, że szklanka jest zawsze do połowy pełna, a nie pusta. Zakładam, że jeżeli pojawia się na horyzoncie firma i to nie tzw. kogucik, to być może jest to szansa. Zgadzam się tu jednak z prezydentem Bytomia, panem Wołoszem, że dopóki nie będziemy mówić o jakichś konkretach to żyjemy tą nadzieją, natomiast życie zawsze weryfikuje – mówiła na temat zmiany właściciela elektrociepłowni Szombierki Halina Bieda, senator KO.

Rozmowa Dnia to publicystyczny program Marcina Zasady – wszystkim znanego redaktora. Wywiady odbywają się od poniedziałku do piątku, punktualnie o 7:30 na antenie Radia Piekary.

Źródło informacji: Radio Piekary

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.