fundacja
Aktualności

Fundacja Petralana pomaga mimo epidemii koronawirusa

Fundacja Petralana już po raz kolejny zorganizowała wigilię dla osób bezdomnych.

Po raz trzeci odbyła się wigilia dla osób bezdomnych w działającej w strukturach bytomskiego MOPRu – noclegowni przy ulicy Kosynierów.  To właśnie fundacja Petralana zorganizowała to wydarzenie.

Jak wyglądała w tym roku wigilia dla osób bezdomnych?

Z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczne spotkanie wigilijne nie odbyło się wewnątrz noclegowni, lecz w specjalnym namiocie. Został ustawiony na zewnątrz przed siedzibą budynku. Jak co roku dla nikogo nie zabrakło miejsca. Spotkanie z mieszkańcami i obsługą noclegowni było okazją do złożenia życzeń świątecznych i zaśpiewania kilku kolęd. W tym dniu wspólnie z bezdomnymi, wigilijnych potrwa spróbowali prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Waldemar Gawron.

– Te święta, będą inne niż te, które znamy. Pomimo tej trudnej sytuacji, są wśród nas ludzie, które nie zapominają o najbardziej potrzebujących i my też o nich pamiętajmy. Dziękuję za tę bezinteresowną pomoc i zaangażowanie wolontariuszom Fundacji Petralana – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Fundacja Petralana: jak działa?

Działalność bytomskiej fundacji skupia się między innymi na pomocy osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej, walczącym z chorobą albo niepełnosprawnością. W ostatnich „epidemicznych” miesiącach fundacja aktywnie włącza się również w pomoc samotnym seniorom.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.