Aktualności

Finał bytomskiego regrantingu

Źródło: bytom.pl

W ramach regrantingu 23 projekty otrzymają wsparcie finansowe. Zainteresowanie mikrodotacjami było tak ogromne, że całe dofinansowanie zostanie rozdzielone w pierwszym etapie.

Centrum Organizacji Pozarządowych – Lokal w Bytomiu, które jest głównym operatorem regrantingu otrzymało 45 wniosków. Mieszkańcy Bytomia zgłosili projekty społeczne oraz inwestycyjne. Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji wyniosła 2,5 tys. zł, a na działa inwestycyjne 5 tys. zł. W sumie do rozdysponowania jest 80 tys. zł.

Członkowie komitetu komisyjnego konkursu wybrali 23 projekty.
– Bytomianie bardzo pozytywnie nas zaskoczyli. Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie regrantingiem będzie tak duże. Projekty, które wybraliśmy, są zróżnicowane. Wśród nich są m.in. akcje związane z wykonaniem mozaik, nasadzeniami drzew, rewitalizacją podwórka. Tegoroczny konkurs pokazał po raz kolejny, że bytomianie potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać dla dobra lokalnej społeczności – mówi Ewa Śliwoń ze Stowarzyszenie Manuffaktura, które jest jednym z operatorów regrantingu.

– Regranting zakończył się już na pierwszym etapie, cała pula środków zostanie rozdysponowana. W przyszłym tygodniu planujemy podpisywanie umów i wypłacanie dotacji. Jest jeszcze długa lista rezerwowa. Projekty z tej listy mogą otrzymać wsparcie tylko wtedy, kiedy ktoś z listy głównej zrezygnuje z dotacji lub nie spełni wymagań formalnych – tłumaczy Ewa Śliwoń.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom.

Lista wybranych projektówBytomski regranting

Źródło: bytom.pl

 

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.