Aktualności

Finał akcji – Szlachetna Paczka w naszym mieście

Wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki w naszym mieście – obdarowali w ten weekend 47 rodzin.

W tą akcję włączyły się też włodarze miasta Bytomia oraz urzędnicy, którzy przygotowali paczkę dla potrzebującej rodziny.

Finał Szlachetnej Paczki w Bytomiu

Wczoraj prezydent naszego miasta Mariusz Wołosz w imieniu swoim, radnych i urzędników przekazał jednej z potrzebujących rodzin paczkę. Jak mówił prezydent Bytomia, bardzo się cieszył, że razem w zwartym gronie – można robić dobre rzeczy dla innych osób. Szlachetna Paczka od prezydenta miasta, rady i urzędników trafiła do Pani Jolanty, która samotnie wychowuje swoje dzieci – syna Damiana i córkę Nikolę.

Paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin

Dzięki hojności darczyńców – łącznie udało się obdarować 47 rodzin – głównie z Bytomia. Wcześniej – 32 wolontariuszy, którzy w tym roku zaangażowali się w tym roku w akcję dotarło do 90 rodzin, które zostały zgłoszone do programu w naszym mieście, Chorzowie i Świętochłowic. Zweryfikowali ich potrzeby, dzięki temu realna pomoc mogła trafić do najbardziej potrzebujących.

XX finał Szlachetnej Paczki

Organizatorom zależy nie tylko na tym, żeby pomóc wybranym rodzinom, ale również uświadomić wszystkim, że wokół nas – codziennie są ludzie, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Pośród osób, do których w ten weekend trafiły paczki podarunkowe to są osoby przede wszystkim niepełnosprawne, rodziny które mierzą się z ciężką chorobą, osoby samotne, rodzice samotnie wychowujący dzieci lub takie rodziny gdzie w ostatnim czasie wystąpiło jakieś nieszczęście.

Galeria zdjęć z finału Szlachetnej Paczki:

Źródło informacji: faktybytom.pl
Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.