Fot. UM Bytom
AktualnościWiadomości

Elewacja kamienic przy Piłsudskiego odsłonięta

Zespół budynków przy ulicy Piłsudskiego 34-36 dobrze prezentuje się po zakończonych pracach. Widać to po usunięciu rusztowań. 

Nieruchomości przy Piłsudskiego 34-36 wybudowano pod koniec XIX i na początku XX wieku. Dostały drugie życie w ramach rewitalizacji Śródmieścia, a prace remontowe przeprowadziła firma Efekt Sp. z o.o., która zajmuje się łącznie siedmioma kamienicami. Można teraz zobaczyć odrestaurowane dekoracje sztukatorskie i wyczyszczoną cegłę klinkierową, która po latach odzyskała dawny blask.

Jaki jest efekt kilkumiesięcznych prac?

Remont elewacji trwał kilka miesięcy i polegał nie tylko na renowacji detali architektonicznych, czyszczeniu i uzupełnianiu ceglanego licowania, ale też na przemurowaniach parteru, gdzie wcześniej mieściły się lokale użytkowe.

– Dzięki zmianie użytkowania lokali na parterze, powstały tam cztery mieszkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wkrótce na klatce schodowej zostanie zamontowana rampa dla wózków inwalidzkich, powstanie też podjazd, którym będzie można  się dostać do budynku tylnym wejściem – mówi Paweł Kucab, wykonawca inwestycji, właściciel firmy Efekt.

Fot. UM Bytom

Łącznie przy ul. Piłsudskiego 34- 36 powstało 18 mieszkań, w tym jedno na poddaszu. Ekipy docieplają bramę remontują klatki schodowe i montują rozdzielnie licznikowe. Wszystko to w ramach projektu Rewitalizacji podobszarów 10, 11, 12, 13 – Bytom Śródmieście, Rozbark. To jedna z inicjatyw w Gminnym Programie Rewitalizacji, których celem jest poprawa wizerunku Śródmieścia. Łącznie remontowanych jest siedem kamienic, w których powstanie ponad 70 mieszkań, które zasilą bytomski zasób komunalny.

Prace trwają też przy ulicach Kwietniewskiego 23, Piłsudskiego 38-40, 42-44 oraz w narożnej kamienicy przy Piłsudskiego 50.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.