Aktualności

Dzisiaj będzie fatalna pogoda na Śląsku i w innych województwach

Pogoda dzisiaj będzie nieprzyjemna. Fatalna pogoda na Śląsku i nie tylko.

Dzisiaj dzień upłynie pod znakiem chmur, deszczu i silnego wiatru. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alerty na wtorkowy poranek, a także prognozę zagrożeń na kolejne godziny. Będzie fatalna pogoda na Śląsku i w innych województwach.

Jak będzie dzisiaj wyglądała pogoda?

Termometry dzisiaj pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Dolnym Śląsku. Temperaturę odczuwalną skutecznie jednak będzie obniżać silny wiatr, przed którymi synoptycy ostrzegają mieszkańców południowych powiatów województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego dzisiaj. Alerty obowiązują od godziny 7:00.

fatalna pogoda

Fatalna pogoda na Śląsku i nie tylko

Taki ostrzeżeń w ciągu dnia możemy spodziewać się więcej. Synoptycy planują wydać alerty przed silny wiatrem w całych województwach:

  • pomorskim,
  • dolnośląskim,
  • śląskim,
  • małopolskim,
  • podkarpackim.

W tych regionach wiatr może rozpędzić się nawet do 70-80 kilometrów na godzinę, a w górach zaś jego prędkość może wynieść nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Jaka pogoda u naszych sąsiadów?

Co więcej u naszych sąsiadów – w Małopolsce zagrożeniem mogą być marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Na Suwalszczyźnie i w górach można spodziewać się deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim w ciągu dnia mogą też zostać wydane alerty pogodowe związane z oblodzeniem.

Źródło informacji: radiozet.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.