Aktualności

#cyfroweMŚP cykl webinarów w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC wraz z Śląskim Centrum Przedsiębiorczości zapraszają na ciąg bezpłatnych webinarów dla firm z sektora MŚP.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 17 i 19 listopada 2020 roku, a organizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i wspierane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Kluczowym tematem wirtualnych spotkań będzie przedstawienie korzyści związanych z cyfryzacją i robotyzacją, a także pakiety wsparcia dla przedsiębiorców w ramach program “Śląskie 4.0”.

Firmy z działu Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka bardzo dużo wyzwań w związku z trudnościami wywołanymi przez epidemię koronawirusa. Raporty gospodarcze wskazują, że w sposób zauważalny już w ciągu 10 lat ubędzie pracowników na rynku pracy, a koszty pracy według prognoz Eurostatu zaczną wyraźnie rosnąć, a europejskie firmy zwiększą konkurencyjność poprzez inwestycje setek milionów euro w systemy przemysłowego Internetu Rzeczy.

Śląski Klaster Internetu Rzeczy SINOTAIC we współpracy z partnerami z regionu przygotował kompleksowy program cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji dla MŚP: “Śląskie 4.0”, w którym oferuje pełne wsparcie dla zainteresowanych firm od analizy gotowości technologicznej przez dostarczenie polskich rozwiązań technologicznych po narzędzia finansowania wdrożeń.

W niepewnych czasach śląskie organizacje i Zarząd Województwa Śląskiego, aby pomóc przedsiębiorcom, proponują w ramach programu bezpłatne webinary #cyfrowe MŚP z praktycznymi dla właścicieli firm.

Harmonogram wydarzenia #cyfroweMŚP w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

Wszystkie osoby zainteresowane wiedzą na temat podniesienia produktywności oraz obniżenia kosztów w przedsiębiorstwach przemysłowych mogą bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.scp-slask.pl w zakładce „szkolenia” lub poprzez kontakt:

Paulina Cius-Górska
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości
tel. 032 743 91 71, 032 743 91 77
e-mail: [email protected]

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.