Aktualności

Charytatywne Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości portal www.dyktanda.pl postanowił zorganizować charytatywne Ogólnopolskie Dyktando na Święto niepodległości, które odbędzie się w sieci 11 listopada 2020 roku.

Wzięcie udziału w dyktandzie jest bezpłatne, a ponieważ impreza ma charakter charytatywny, każdy z uczestników ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. O tym do kogo trafią zgromadzone środki, zadecydują osoby, które będą brały udział w konkursie poprzez głosowanie. Każdy, kto napisze dyktando będzie miał też możliwość oddania jednego głosu.

Uczestnicy, którzy osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, będą mieli także większe szanse na lepszy wynik głosowania. W Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości mogą brać udział nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniowie szkół średnich i podstawowych.

Za opracowanie tekstu dyktand dostosowanych do wieku osób biorących udział w konkursie, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Aby zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: www.dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.