AktualnościKultura

Bytomski kontrabasista w półfinale Młody Muzyk Roku 2020

Młody bytomianin – kontrabasista Grzegorz Marcinkowski, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w ubiegłą niedzielę wystąpił w TVP Kultura. Młody kontrabasista ma szanse na awans do finału ogólnopolskiego konkursu „Młody Muzyk Roku 2020”.

Jest to konkurs dla uczniów placówek muzycznych II stopnia. To znakomite wydarzenie podczas którego zostaje wybrany najlepszy wirtuoz grający na instrumencie klasycznym. Do konkursu resort kultury zaprasza młodych muzyków, którzy mają na swoim koncie już liczne i znaczne osiągnięcia.

W ostatni weekend – 18 października – odbyła się pierwsza część konkursu w TVP Kultura. Pośród wielu utalentowanych młodych muzyków znalazł się mieszkaniec naszego miasta – Grzegorz Marcinkowski. Druga część tego wydarzenia zaplanowana jest na 25 października na godzinę 20:00. W tym dniu również będzie podany werdykt komisji, która zadecyduje, kto przeszedł do finału konkursu.

Grzegorz Marcinkowski to bardzo utalentowany kontrabasista. Młody bytomianin w wieku pięciu lat zaczął naukę na skrzypcach, ale w drugiej klasy szkoły muzycznej I stopnia zamienił skrzypce na kontrabas. Grzegorz jest aktywny w działalności koncertowej. Brał udział w dwóch edycji projektu „Lusławicka Orkiestra Talentów” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztof Pendereckiego, a w tym roku wyjechał na zagraniczne tournée po Niemczech i Danii, gdzie koncertował z orkiestrą pod dyrekcją maestro Stephena Ellery’ego. Za swoje osiągnięcia muzyczne i działalność koncertową został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Bytomia, otrzymał również stypendium miasta Bytomia „Młode talenty” oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl | OSM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.