Sport

Bytomska biegaczka zdobyła medal na Mistrzostwach Polski Młodzików

W ostatni weekend na stadionie w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Bytomska biegaczka zdobyła na nich brązowy medal.

Miniony weekend przyniósł piękny sukces bytomskiej biegaczki, która wywalczyła brązowy medal w biegu na 600 metrów na Mistrzostwach Polski Młodzików. Jagoda Bochenek, bo o niej mowa, ustanowiła na zawodach swój rekord życiowy i zdobyła III miejsce. W mistrzostwach z krajową czołówką rywalizowali podopieczni klubu MKS-MOSM Bytom. Drużyna w większości składała się z uczniów V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego i Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.

Jagoda Bochenek z brązowym medalem

bytomska biegaczka

Świetnie spisała się nasza bytomska biegaczka – Jagoda Bochenek (V LO MS), w biegu na 600 metrów. Absolwentka bytomskiej szkoły zdobyła III miejsce w zawodach i uzyskała swój nowy rekord życiowy – 1,34,80. Sukces ten udał się dzięki bardzo dobrym szkoleniom prowadzonym w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego. Jagoda jest mieszkanką Lublińca i wybrała szkołę w Bytomiu, bo tutaj może łączyć naukę ze sportem. Talent lublińczanki odkryto podczas zorganizowanych w naszym mieście zawodach w kwietniu dwa lata temu. Chodzi o Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Pechowy występ Kamili Augustiniok

Na zawodach pechowy występ miała Kamili Augustiniok w biegu na 1000 metrów z przeszkodami. Bytomska biegaczka po wyjściu na prowadzenie przy 250 metrach i zaczęciu bardzo dynamicznego finiszu, potknęła się na przedostatniej przeszkodzie. Upadła i straciła szansę na swoje zwycięstwo. Przed zawodami Augustiniok miała drugi wynik w kraju na tym trudnym dystansie.