bytomscy ratownicy
Aktualności

Bytomscy ratownicy mieli udany start w Zimowych Mistrzostwach

Bytomscy ratownicy z Grupy Ratownictwa Medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze miała udany start w Zimowych Mistrzostwach.

Zawody odbyły się w ostatni weekend 27 – 28 lutego w Skoczowie, gdzie udział wzięło aż 36 drużyn ratowniczych z całej Polski. Bytomscy ratownicy również brali udział w Zimowych Mistrzostwach. Między innymi udział brali pracownicy: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupy medyczne Straży Pożarnej, czy Maltańskiej Służby Medycznej.

Udany start bytomskich ratowników w Zimowych Mistrzostwach

W lesie, w polu i nad rzeką. Ratownicy z Bytomia, z Grupy Ratownictwa Medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze mieli udany start. Zajęli piąte miejsce w II Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie.

– Konkurencja była bardzo duża. Rywalizacja polegała na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym w dziesięciu zadaniach, które odbywały się w różnych, trudnych warunkach, w lesie, polu, nad brzegiem rzeki. Były także zadania, które trzeba było wykonać w nocy – mówił kierownik drużyny, Grzegorz Sojka – Najlepiej ze wszystkich ekip poradziliśmy sobie z zadaniem podczas którego trzeba było rozpoznać udar u mężczyzny, znajdującego się w ciągniku, dokonać ewakuacji i wyznaczyć lądowisko dla śmigłowca – kontynuował Sojka.

Były także symulacje związane z wypadkami komunikacyjnymi, hipotermią, czy opatrywaniem złamań.

Sprawdzian wiedzy z latarką

Test wiedzy odbył się w terenie.. Z latarką.

– To były późne godziny wieczorne i musieliśmy używać latarek, aby odczytać pytania. Test wiedzy był na czas i dlatego musieliśmy bardzo szybko odpowiadać – dodał kierownik bytomskiej drużyny.

Ostatecznie bytomscy ratownicy z Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Sucha Góra zajęła V miejsce i poprawiła się o dwie pozycje w porównaniu do poprzednich zawodów. I miejsce zajął drużyna OSP Komorowice Śląskie. Bytomski zespół wystąpił w składzie: Grzegorz Sojka, Aleksandra Derwiańska, Adrian Pietraga i Dominik Kieszkowski. Jeszcze w tym roku, czeka drużynę debiut – w maju na Letnich Mistrzostwach Polski.

Galeria zdjęć:

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.