Sport

Bytomianka zdobyła medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w dżudo

Aktualnie w Chorwacji trwają Mistrzostwa Europy Młodzieży do lat 23. Turniej wspaniale się rozpoczął dla reprezentacji Polski i klubu Czarnych Bytom.

Młoda bytomianka – dwudziestoletnia Natalia Kropska osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. W chorwackim mieście – Poreč, w wadze 63 kg w walkach eliminacyjnych pewnie wygrała z zawodniczkami z Bułgarii, Serbii i Słowenii. W półfinale przegrała z Holenderkę, ale w walce o III miejsce i brązowy medal, nie dała szans innej holenderskiej zawodniczce, wykonując piękną technikę na ippon – 10 punktów. W tej samej kategorii II miejsce i srebrny medal zdobyła inna reprezentantka Polski – Angelika Szymańska z Olimpijczyka Włocławek.

To kolejny sukces młodej bytomianki. W 2017 roku została wicemistrzynią świata kadetek. Wtedy na turnieju w Santiago de Chile jej walka z Japonką trwała 27 minut. W Chorwacji tak długich pojedynków nie było. Natalia Kropska ma na swoim koncie również brązowy medal mistrzostw Europy Kadetek oraz medale wywalczone w Pucharze Europy Juniorek. Trenerem utalentowanej zawodniczki dżudo w Czarnych Bytom jest Marek Słyk.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl | Czarni Bytom