bytom nieoczywisty / spacer przez bytom
Aktualności

„Bytom nieoczywisty”, czyli letnie spacery po naszym mieście

W naszym mieście ruszają letnie spacery, czyli „Bytom nieoczywisty”. Co będziemy zobaczyć podczas tych spacerów w wakacje?

Gdzie w Bytomiu pod czosnkiem niedźwiedzim kryją się ślady gorączki srebra? W jaki sposób sztygar stał się właścicielem kilkunastu kopalń? Dlaczego na placu Kościuszki wieszano portrety Hitlera i de Gaulle’a? Kto jest ciekaw odpowiedzi na te pytania – powinien udać się na letni spacer „Bytom nieoczywisty”. Kiedy ruszają zapisy na pierwszy spacer?

„Bytom nieoczywisty”, czyli letnie spacery po naszym mieście

Zapisy na letni spacer ruszają 13 lipca. Na sobotnie przedpołudnia – tak jak co roku – Biuro Promocji Bytomia przygotowało kilka propozycji spacerów po mieście. Bytom będzie można zwiedzać z grupą, po uprzednim zapisaniu się na spacer. Po mieście oprowadzą nas historycy, przyrodnicy, społecznicy i miłośnicy Bytomia. Na najbliższy spacer – 17 lipca, zapisy ruszają tak jak wspomnieliśmy 13 lipca o godzinie 8:00. Wystarczy zadzwonić do Biura Promocji Bytomia pod numer 32 386 36 69 i podać swoje imię oraz nazwisko.

17 lipca pospacerujemy w Śródmieściu, czyli z głową w chmurach

Pierwszy spacer odbędzie się z przewodnikiem już w najbliższą sobotę (17 lipca) o godzinie 10:00. „Śródmieście z głową w chmurach” to propozycja spaceru po ścisłym centrum naszego miasta, zwracająca uwagę na wyjątkowe dzieła dawnych budowniczych i bogactwo stylów architektonicznych tej części miasta. O tym, jak potoczyły się losy legendarnego rabusia Wincentego Eliasza sądzonego w bytomskim sądzie. Dlaczego milicja musiała interweniować przed spektaklem Opery Śląskiej i o innych ciekawostkach opowiedzą Anna i Tomasz Śmiałkowie – miłośnicy miasta zajmujący się zawodowo historią, autorzy licznych publikacji o Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.