Aktualności

Budowa hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. Co nowego?

Budowa nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. Jakie czynności zostały już wykonane? Co nowego tam się wydarzyło?

Trwają bardzo intensywne prace związane z budową nowego obiektu przy ulicy Pułaskiego, z którego w przyszłym roku będą korzystać hokeiści i hokeistki.

Zakończyły się prace związane z robotami żelbetowymi trybun, układu drogowego po północnej stronie hali i zostały wykonane wylewki w szatniach. Rozpoczęły się prace instalacyjne i wylewek w części administracyjnej oraz realizacja prac brukarskich od frontu obiektu.

Warto nadmienić, że na placu budowy wykonawca inwestycji – Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów – planuje do końca tego miesiąca zakończyć roboty związane z wykończeniem otworów okiennych i dachowych w hali oraz montażem płyt warstwowych na hali.

Budowa nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w naszym mieście, na której skorzystają wszyscy bytomianie. Nowy obiekt pomieści ponad 1400 widzów.

Przed budynkiem hali lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół obiektu oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 40 mln zł, z czego aż 15 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – jakie udało się pozyskać przez Bytom.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.