bon żywnościowy
Aktualności

Bon żywnościowy. Co rząd ma w planach?

Rząd ma w planach wspomóc branże gastronomiczną, jaki ma pomysł? Będzie tak zwany bon żywnościowy. Pojawiły się też inne pomysły.

Bon żywnościowy, nowa pomoc dla branży gastronomicznej podczas pandemii koronawirusa. Rząd wpadł na taki pomysł całkiem niedawno, ale nie tylko to wprowadzić. Mają też inne pomysły. Na przykład obniżony VAT dla tego sektora.

Bon żywnościowy – pomoc dla branży gastronomicznej i nie tylko

Wsparcie dla branży gastronomicznej i nie tylko. Bon żywnościowy i obniżenie VATu dla tego sektora – to dwa pomysły by wspomóc tą branże. Nowy bon miałby stanowić zachętę do częstszego korzystania z gastronomii. Na razie tylko do zamawiania jedzenia na wynos i w dowozie.

Nasz rząd rozważa zaoferowanie polskim przedsiębiorcom, by kupowali takie bony pracownikom – na przykład w wysokości 100 złotych. Rząd by dokładał od siebie pewną kwotę – drugie tyle na przykład. Właściciele firm mogliby wiec kupować takie bony swoim pracownikom za 100 złotych, a one miałby wartość 200-300 złotych.

Każdy właściciel takiego bonu, podobnie jak w przypadku bonu turystycznego – mógłby wykorzystać kupon w dowolnej gastronomii. Miałoby to wspomóc tą branże, która jest już zamknięta od pół roku i może działać tylko i wyłącznie na wynos oraz w dowozie.

Źródło informacji: rmf24.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.