pogoda
Aktualności

Bardzo mroźnie na terenie Polski. Pogoda na ten tydzień

Pogoda na ten tydzień zapowiada pogłębienie zimowych warunków nad całą Polską. Będzie bardzo mroźnie, a miejscami wystąpią też bardzo silnie śnieżyce.

Możemy spodziewać się również dużej ilości zachmurzenia, a często nawet porywistego wiatru. Powodować będzie nie tylko zawieje i zamiecie śnieżne, ale jeszcze bardziej obniżającą się odczuwalną przez Nas temperaturę powietrza.

Pogoda na wtorek

W nocy pojawią się umiarkowane, ale stopniowo słabnące opady śniegu, które wystąpią na wschodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze opady śniegu powinny być słabsze. W dzień także okresami będą występować opady śniegu, ale przeważnie o słabym natężeniu – do 2-5 centymetrów. Silniejsze będą na krańcach północnych, a na wschodnim wybrzeżu do 10 centymetrów. Temperatura maksymalna będzie od -10°C do -15°C, a na krańcach południowo-wschodnich ponownie nieco na plusie. Wiatr osłabnie, tylko i wyłącznie na północy. Okresami może być porywisty.

Środa

Opady śniegu wystąpią głównie pod koniec dnia na południu kraju, nad pozostałym obszarem prawdopodobnie wystąpienie ich będzie niewielkie. Bardzo mroźnie – maksymalnie od -13°C na Suwalszczyźnie, do -7°C na zachodzie i -5°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Czwartek

W ten dzień najprawdopodobniej czeka na Nas następna silna śnieżyca, która obejmie: południe, wschód i częściowo centrum Polski. Śnieg będzie padał ponownie przy porywistym wietrze, powodującym zawieje i zamiecie śnieżne.

W części południowo-wschodnich kraju nie można wykluczyć przejściowych opadów marznących i powodujących gołoledź. Nadal bardzo, bardzo zimno. Temperatura maksymalna prawie w całej Polsce około -10°C lub nawet nieco poniżej. Cieplej może być na północnym zachodzie i na wybrzeżu – lokalnie do koło -1°C. UWAGA: temperatura odczuwalna będzie sporo niższa.

Piątek – początek weekendu

Strefa opadów śniegu zaznaczy się jeszcze na wschodzie i południowym wschodzie, ale będzie słabsza i stopniowo będzie się odsuwać poza wschodnie granice kraju. Poza miejscami wystąpią przelotne opady śniegu. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu.

Gdzie będzie najzimniej? Najzimniej powinno być na wschodzie i południu, gdzie temperatura wzrośnie maksymalnie do około -10°C. Na zachodzie i Pomorzu będzie około -5°C, na wybrzeżu około 0°C. We wschodniej połowie kraju wiatr czasem będzie dość silny, porywistym, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W pozostałych miejscach słabszy, miejscami jednak także porywisty.

Pogoda na weekend

Mroźnie, okresami występować będą opady śniegu. Nocami temperatura może obniżać się nawet poniżej -20°C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zwiększający odczucie chłodu.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.