akcenty śląskości
Aktualności

Akcenty śląskości w bytomskim podziemiu

Akcenty śląskości pojawiły się niedawno w bytomskim podziemiu. „Zejdź w PodZiemie” to tytuł najnowszego projektu Stowarzyszenia Jarmark Kultury. Gdzie?

„Zejdź w PodZiemie” to tytuł najnowszego projektu Stowarzyszenia Jarmarku Kultury, w ramach którego barw nabrał następny zakątek naszego miasta. Tym razem trafiło na podziemne przejście dla pieszych przy ulicy Miechowickiej w Karbiu. Możemy w nim podziwiać akcenty śląskości.

Akcenty śląskości w bytomskim podziemiu

Stowarzyszenie Jarmark Kultury nie pierwszy raz zamalowało takie murale w Bytomiu. Poprzednie można podziwiać w podziemnych przejścia dla pieszych przy ulicy Gliwickiej i Krakowskiej. Ich murale zapoczątkowały niejako w naszym mieście streetartowy trend.

Do galerii śląskich akcentów dołączyło kolejne podziemne przejście w Karbiu przy ulicy Miechowckiej. Dzięki artystom: Dean, Bu i Riep, karbiowskie podziemie nabrało koloru i śląskości. Murale nawiązują do górniczego rodowodu Bytomia.

– Zarówno ten, jaki i nasze poprzednie projekty mają inspirować i zachęcać innych do kreatywnego spojrzenia na miejską przestrzeń. To także nasz wkład w działania na rzecz innego, kolorowego Bytomia – mówiła Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

Jak podkreślają twórcy całego projektu – mural w Karbiu to również pozytywny przykład artystycznego malowania ścian, który jest zgodny z prawem i zasadami estetyki.

Projekt „Zejdź w PodZiemie” dofinansowano w ramach konkursu na realizację zadań publicznych miasta Bytomia w dziedzinie kultury i turystyki.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.