SportWiadomości

Bytomskie hokeistki z tytułem mistrzowskim

Bytomskie hokeistki drugi raz udowodniły swoją wyższość nad zawodniczkami drużyny GKS Stoczniowiec Gdańsk i zdobyły tytuł mistrzowski.

Walka o tytuł najlepszej drużyny w Polsce nigdy nie jest łatwa. Nie inaczej było podczas sobotniego meczu hokejowego. W finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet bytomskie hokeistki zmierzyły się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów z GKS Stoczniowcem Gdańsk. Obie drużyny dały z siebie wszystko, ale lepsze były zawodniczki w niebiesko-czerwonych barwach. W finale pokonały swojego rywala już po raz drugi, tym razem wynikiem 3:1.

Bytomskie hokeistki Mistrzyniami Polski

Pierwszy mecz finałowy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet odbył się 4 marca w Gdańsku. Bytomianki wygrały wówczas 4:1. Podczas wczorajszego spotkania udowodniły, że są w dobrej dyspozycji. Rozpoczęły z pewnym spokojem: prowadziły w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1-0, grały u siebie, a na trybunach był komplet ich kibiców.

Każda tercja spotkania była bardzo wyrównana, jednak do ostatniej minuty tylko bytomianki zdobywały bramki przybliżające je do tytułu mistrza. W pierwszej części spotkania krążek w bramce gości umieściła Wiktoria Dziwok przy asyście Idy Talandy. W drugiej tercji powtórzyła bramkę, ale tym razem w akcji z Karoliną Późniewską. Ostatnią bramkę potwierdzającą dobrą kondycję bytomskiego zespołu zdobyła również Wiktoria Dziwok (asysta Klaudia Chrapek), która w tym meczu zaliczyła mistrzowskiego hat tricka. W ostatniej minucie zawodniczki z północy zdobyły bramkę honorową. Katarzyna Kasprzycka pokonała Katarzynę Kurek. Polonia zakończyła spotkanie wynikiem 3:1.

Podopieczne Dariusza Jędrzejczyka już po raz 12. w historii sięgnęły tytułu mistrzowskiego.

Dołączamy się, jako InoBytom, do gratulacji!