zmiana czasu zimowego
AktualnościLifestyle

Zmiana czasu zimowego na letni. Kiedy nastąpi?

Za niedługo nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. W jaki dzień marca będziemy przestawiać nasze zegarki? Pośpimy dłużej czy krócej? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Już wkrótce będziemy przestawiać wskazówki naszych zegarów na czas letni. Zmiana czasu zimowego na letni, w jaki dzień marca przypada? Czy pośpimy dłużej, a może krócej? Od kiedy obowiązują zmiany czasu?

Dlaczego zmieniamy czas?

Zmianę czasu wprowadzono 30 kwietnia 1916. Państwo, które jako jedne z pierwszych wprowadziło do siebie czas letni były Niemcy. Właśnie dzięki Niemcom, zmiany czasu zyskały na popularności w innych krajach. Od tego czasu zmiany były praktykowane.

Dlaczego taką zasadność wprowadzono? O co chodziło? Chodziło głównie o oszczędność energii. Szczególnie podczas wojny i kryzysu naftowego w latach 70. XX wieku.

Kiedy będzie zmiana czasu zimowego na letni?

Zegarki w swoich domach przestawimy lub automatycznie się przestawią w nocy z 27 na 28 marca, z godziny 2:00 na 3:00. W ten dzień będziemy spali o godzinę krócej.

Zacięta dyskusja na temat zniesienia zmiany czasu

W ostatnich latach, w całej Unii Europejskiej dyskutowano o zniesieniu zmiany czasu. Europosłowie chcieli, aby zmiana czasu w marcu tego roku – była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni.

Na razie ta propozycja zmian utknęła w „zamrażarce”. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w najbliższych latach będziemy zmieniać czas dwa razy do roku.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.