Aktualności

Zaczęły się prace przy tworzeniu szpitala tymczasowego w Katowicach

Ruszyły przygotowania łóżek szpitalnych, respiratorów oraz innych potrzebnych urządzeń w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pierwsi pacjenci mają być leczenie już pod koniec listopada. Tymczasowa jednostka szpitalna ma mieć 500 łóżek, z czego 100 łóżek będzie z respiratorami. Pracami nad tworzeniem tego miejsca, a później jego prowadzeniem zajmie się Szpital MSWiA w Katowicach.

– Do tego szpitala trafią pacjenci z potwierdzonym rozpoznaniem choroby COVID- 19. Natomiast hala będzie podzielona na dwie duże przestrzenie. Przestrzeń gdzie będą łóżka respiratorowe i ta część obejmująca 400 łóżek – z pozostałymi łóżkami. Strukturalnie będą tutaj wydzielone takie boksy od 20 do 25 pacjentów funkcjonujące praktycznie jak oddziały – każdy z odrębną opieką lekarską, pielęgniarską i obsługą – tłumaczył Piotr Grazda, dyrektor Szpitala MSWiA w Katowicach.

– Rekrutacja się rozpoczęła. Z pierwszych informacji wiemy, że co najmniej kilkadziesiąt osób już taki akces zgłosiło. Pomimo tego , że jeszcze nie jest to mocno rozpowszechnione. Wierzymy głęboko, że oprócz tej kadry, która występuje w szpitalu – będzie bardzo mocna kadra, która zgłosiła się i będzie chciała pracować na rzecz tego miejsca. Wydaje się, że będzie to osiągalne w najbliższym czasie – dodał, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Koszt tej tymczasowej placówki medycznej będzie wynosił od 10 do 12 mln zł.

Źródło: radiopiekary.pl

 

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.