AktualnościKultura

Wnuk solisty Opery Śląskiej – Wiesława Ochmana wygrał talent show!

Wczoraj odbył się finał 11. edycji programu telewizyjnego „The Voice of Poland”. Talent show zwyciężył wnuk solisty Opery Śląskiej – Wiesława Ochmana, Krystian Ochman.
Kim jest Krystian Ochman?

Zwycięzca popularnego talent show urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych – niedaleko stolicy Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia oraz do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Jego dziadkiem jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu tego występu zaproponował mu studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Dla wnuka, dziadek jest wzorem do naśladowania i idolem. Udział w tym programie telewizyjnym traktował jako swoją wielką szansę, która jak widać bardzo dobrze wykorzystał. Warto wierzyć, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą.

Wiesław Ochman – słynny polski tenor

Wiesław Ochman to śpiewak operowy, który był aktywny już od 1960 roku. Wtedy też występował jako solista w Zespole Pieśni i Tańca AGH, Krakus. Jak zaczynał swoją karierę to śpiewał w Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze w Krakowie, ale również w Teatrze Wielkim w Warszawie. Polski tenor ma także na koncie karierę międzynarodową. Zaczął ją w 1967 roku od Opery w Berlinie. Pierwsze sukcesy międzynarodowe odniósł na festiwalach w angielskim Glyndebourne, ale także w austriackim Salzburgu. W 1972 roku wystąpił w Operze Paryskiej, a następnie w Chicago i San Francisco.

Poniżej parę wykonań utworów przez Krystiana Ochmana w „The Voice of Poland”:

Źródło informacji: voice.tvp.pl | bytomskiportalinformacyjny.pl
Zdjęcie: radiozet.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
4
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.