AktualnościKoronawirus

W Pyrzowicach jest już gotowy szpital tymczasowy

W Pyrzowicach na lotnisku jest już gotowy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.

To jedna z trzech placówek, która powstała na Śląsku. Jednostka szpitalna jest przeznaczona dla chorych na koronawirusa. Wczoraj obiekt został oficjalnie oddany do użytku.

Spółka Węglokoks oddała dziś szpital tymczasowy w Pyrzowicach w zarządzanie Szpitalu Specjalistycznemu w Chorzowie. Póki co będzie on tylko szpitalem rezerwowym, do którego trafią pacjenci w razie gdy pogorszy się sytuacja epidemiologiczna.

– Dziś na terenie województwa śląskiego jest około 4 tysięcy miejsc tak zwanych covidowych. Obłożenie jest w okolicach 50%-60% więc mamy teraz rezerwę. W momencie jednak gdy sytuacja epidemiczna w województwie by się pogarszała i na przykład w naszych szpitalach, czyli tam gdzie są pacjenci innego rodzaju zabrakłoby miejsca. Czyli w momencie gdybyśmy się wypełnili na około 80% to wtedy będzie decyzja o tym , żeby ruszyć tutaj z tym szpitalem  rezerwowym w Pyrzowicach. Szpital w Pyrzowicach ma ten plus, że jest na jednym poziomie więc nie trzeba tyle personelu, żeby zarządzić takim szpitalem – tłumaczyła wicemarszałek województwa śląskiego Izabela Domogała.

W szpitalu w Pyrzowicach przygotowano ponad 140 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19.

Obecnie działa już szpitala tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, o czym pisaliśmy już wcześniej. Mamy trzy jednostki szpitalne na terenie województwa śląskiego: MCK w Katowicach, lotnisko w Pyrzowicach oraz izolatorium w Ustroniu.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.