LifestyleWiadomości

Przerwy w dostawach ciepła na terenie miasta

Przerwy w dostawach ciepła, o których poinformowała dziś firma Fortum, dotknęły mieszkańców kilku dzielnic miasta.

Dzisiaj 16 stycznia do Urzędu Miasta wpłynęła wiadomość od firmy Fortum Silesia SA , która poinformowała, że doszło do awarii elementów ciśnieniowych kotła w elektrociepłowni w Zabrzu.

Przerwy w dostawach ciepła. Jaki mają zasięg?

W związku z zaistniałą sytuacją ograniczenia dostaw ciepła do mieszkań pojawiły się na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka. Ciepło dostarczane jest wprawdzie bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a komfort cieplny był obniżony.

Problem nie dotyczy wszystkich lokalizacji

Warto podkreślić, że opisywany problem nie odnosił się do mieszkańców Os. Ziętka i Stroszka, bo ta część miasta jest ogrzewana z innego źródła – przez Ciepłownię Radzionków. Również obiekty miejskie, w których realizowane są zajęcia w ramach „Ferii w mieście” jak: Szkoła Podstawowa nr 4 i 33, a także Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowe Domy Kultury nr 1 i 2, jak i szpitale, domy pomocy społecznej czy noclegownia będą otrzymywały ciepło z nieznacznym spadkiem.

Fortum Silesia S.A. prowadzi prace mające na celu przywrócenie prawidłowej pracy systemu i usunięcia zakłóceń po realizowanym wygaszeniu i oględzinach kotła.

Warto dodać, że służby techniczne PEC Bytom sp. z o.o. podjęły natychmiastowe działania mające na celu regulację sieci ciepłowniczych w sposób zabezpieczający dostawę ciepła do odbiorców przy znacznym ograniczeniu mocy cieplnej dostarczanej przez Fortum Silesia S.A.

Oczekujemy na kolejne komunikaty dotyczące rozwoju sytuacji.

Źródło i zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.