Aktualności

Prognoza pogoda na cały tydzień – marznące opady aż w 9 województwach!

Jaka będzie pogoda w tym tygodniu? Czego możemy się spodziewać?

Wciąż będzie dość sporo chmur, ale również będą dni z większą ilością słońcą – zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia. Niestety – wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a dziś i jutro lokalnie też opady marznące powodujące gołoledź.

Poniedziałek

Na przeważającym obszarze Polski dużo chmur, a więcej chwil ze słońcem będzie na zachodzie i południu naszego kraju. Będzie też mglisto, zwłaszcza na północy i wschodzie Polski, gdzie gęste mgły mogą utrzymać się przez większą część dnia. Na północy i wschodzie wystąpią malutkie opady deszczu i mżawki, a lokalnie również śniegu. O poranku opady mogą marznąć i powodować gołoledź, więc drogi i chodniki będą śliskie. Na termometrach w ciągu dnia od -1°C na północnym wschodzie, do 6°C, 7°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie z kierunku południowego.

Na dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami dla dziewięciu regionów Polski: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim oraz w części śląskiego.

W nocy z poniedziałku na wtorek

Temperatura będzie wynosiła od -4°C, -3°C na południowym wschodzie, do 3°C, 4°C na północnym zachodzie, a w kotlinach karpackich spadek temperatury lokalnie do -6°C. W dzień temperatura podobna do poniedziałkowej, od 0°C na północnym wschodzie i miejscach na południu do 6°C na zachodzie. Wiatr tak jak w poniedziałek będzie słaby i umiarkowany, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Przygórzu Sudeckim okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

Wtorek

Po mglistej nocy z poniedziałek na wtorek, nie będzie znacznie się różnić od poniedziałku, jedynie mgieł będzie mniej. Te będą występować jedynie przed południem. Nadal możliwe będą opady: na wschodzie śnieg, lokalnie również deszcz bądź mżawki – przejściowo opady mogą marznąć, więc na drogach będzie ślisko – a na północnym zachodzie można się spodziewać samego deszczu.

Środa

W ten dzień będzie pochmurno i więcej opadów deszczu, a na północnym wschodzie oraz w górach – deszcz ze śniegiem i śnieg. Za dnia będzie nieco cieplej, temperatura od 1°C na północnym wschodzie, do nawet 8°C na zachodzie. Wiatr słaby, jedynie nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

Czwartek i piątek

W te dni słońce na przemian z chmurami, ale nie powinno być opadów. Temperatura za dnia zbliżona do tej ze środy, od 2°C, 3°C na północnym wschodzie, do 8°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków południowcyh.

Sobota i niedziela

Jeszcze więcej słońca będzie w sobotę i bez opadów. W niedzielę za to pojawi się więcej chmur, ale opady jedynie na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna będzie nieznacznie niższa, od 2°C na północnym wschodzie, do 6°C na zachodzie. Wiatr wciąż słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu chwilami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.