jarmark wielkanocny
AktualnościLifestyle

Jarmark Wielkanocny w Katowicach

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego jak praktycznie co roku na Rynku w Katowicach pojawi się Jarmark Wielkanocny.

Jak i Jarmark Bożonarodzeniowy, to nie może w Katowicach zabraknąć także Jarmarku Wielkanocnego. Budki, ozdoby i atrakcja dla dzieci pojawią się już w najbliższy piątek – 1 kwietnia na katowickim rynku i potrwa do 15 kwietnia.

Jarmark Wielkanocny w Katowicach

Na jarmarku znajdziemy nie tylko wystawców z całej Polski, ale także z Turcji i Węgier. Dla dzieci przygotowane zostaną wielkanocne dekoracje i atrakcje. Na stoiskach będziemy mogli zakupić barszcz ukraiński lub pierogi, a zebrane z tego środki będą przekazane na rzecz obywateli z Ukrainy.

Jakie atrakcje dla dzieci będą na Jarmarku Wielkanocnym?

Dzieci będą mogły skorzystać z takich atrakcji jak karuzela, kolejka elektryczna mega-kura – puszcza ona bańki mydlane, wspaniała ozdoby i dekoracje wielkanocne – będą ogromne figury zajączka, pisanki czy też koszyczka. Pojawią się również ramki do robienia zdjęć z motywami wielkanocnymi. Na rynku w Katowicach będą organizowane także warsztaty dla dzieci oraz animacje prowadzone przez królika i chodzącą pisankę 😉.

Budki dla każdego

Jak co roku, będziemy mogli znaleźć na stoiskach przekąski na stół wielkanocny – tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo i słodkości. Znajdziemy także produkty doceniane przez wielu klientów w poprzednich latach – oleje tłoczone na zimno, mieszanki herbat, kawy czy też tureckie chałwy i baklawy. Stoiska będą oferować różne nalewki i likiery.

Strefa gastronomiczna na Jarmarku Wielkanocnym

W strefie gastronomicznej każdy z nas znajdzie owoce w czekoladzie, włoską kawę, tradycyjne potrawy oraz ukraińskie specjały. Jarmark w tym roku ma 37 stoisk podzielonych na część handlową i gastronomiczną. Stoiska handlowe będą czynne od godziny 10:00 do 19:00, zaś gastronomiczna do godziny 22:00. Drobna uwaga i informacja: jeśli warunki pogodowe wpłyną na działanie strefy gastronomicznej to te godziny mogą ulec zmianie.

Źródło informacji: TVS
Zdjęcia: Katowice Facebook

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.