szlaki górskie na śląsku
AktualnościLifestyle

Gdzie udać się na szlaki górskie na Śląsku?

Każdy z nas na pewno choć trochę lubi góry i po nich chodzić. Chcemy przedstawić Wam parę szlaków górskich, które znajdują się na Śląsku.

Pogoda za oknem bardzo ładna – my mamy nadzieję, że słoneczko i ciepło będzie też przez cały weekend. Dzięki takiej pogodzie, będziemy mogli wybrać się w góry i na szlaki górskie na Śląsku. Sprawdźcie jakie propozycje mamy dla Was.

Szlaki górskie na Śląsku

TRZY KOPCE WIŚLAŃSKIE

Trasa: Wisła Nowa Osada ➡ Grapa ➡ Czupel ➡ Gościejów ➡ Trzy Kopce ➡ Kamienny ➡ Wisła Centrum

Na tej trasie znajdziecie szlaki: zielony, żółty i czarny. Czas mapowy to około 4 godziny.

Trzy Kopce Wiślańskie to jeden z najprzyjemniejszych punktów widokowych w całym Beskidzie Śląskim. Na szczycie znajduje się prywatne schronisko „Telesforówka”. Z Wisły prowadzą trzy szlaki:

  • żółty wprost z centrum – trasa ta przebiega przez malowniczo położone osiedla i łąki, w sporej części prowadzi asfaltem bądź utwardzoną drogą; całe szczęście widoki wynagradzają tę niedogodność,
  • czarny prowadzi przez dolinę Gościejów – ten szlak przebiega cały czas przez las,
  • zielony prowadzi przez Grapę i Czupel.

Zielony szlak przebiega w pobliżu linii kolejki, który oferuje panoramę na otoczenie Wisły, a później leci lasem. W łatwy i szybki sposób można sobie urozmaicić trasę, zbaczając ze znakowanej ścieżki i podchodząc na szczyt Czupel.

BARANIA GÓRA

Trasa: Wisła Fojtula ➡ Kaskady Rodła ➡ Barania Góra ➡ Przysłop ➡ Czarna Wisełka ➡ Jezioro Czerniańskie

Szlaki: niebieskie, czerwone i czarne. Czas mapowy: 5h.

Jest to najprostsza i najmniej wymagająca opcja dotarcia na szczyt Baraniej Góry. 2/3 długości prowadzi droga asfaltowa. Zarówno do Fojtuli, jak i nad zbiornik można dojechać z Wisły busem firmy Wispol – bilety kosztuje około 4 złotych. Wycieczkę można sobie połączyć ze spacerem nad jezioro i wizytą w Rezydencji Prezydenta RP.

KOTARZ + STARY GROŃ

Na tej trasie: Brenna ➡ Hala Jaworowa ➡ Kotarz ➡ Grabowa ➡ Stary Groń ➡ Brenna

Szlaki niebieskie, czerwone i czarne. Czas mapowy to około 5 godzin.

Początek szlaku niebieskiego prowadzi drogą asfaltową – razem z „Bajkowym Szlakiem Utopca”, który powstał z myślą o najmłodszych odkrywcach beskidzkich atrakcji. Podczas spacerku czerwono-biało znakowaną ścieżką turyści poznają przygody Utopca – Gazdy Brennicy. Jest to legendarna postać, która zamieszkiwała potoki, stawy i rzeki. Na wędrówce nawet możemy spotkać Utopca, bo trasa prowadzi wzdłuż potoku Hołcyna. Na końcu tej drogi znajduje się Chata Grabowa otoczona przez „Ogród Bajek” z rzeźbionymi kreaturami rodem z legend i baśni. Nieco starsze dzieci będą mogły skorzystać z niebieskiego szlaku i bardzo widokowego szlaku prowadzącego przez klimatyczną Halę Jaworową. Znajduje się ona na zboczu Kotarza. Kolejno zdobywamy Grabową i idziemy na malowniczy grzbiet Starego Gronia. Z niego zejdziemy do Brennej.

To na razie tyle, ale na pewno do tego tematu powrócimy 😊.

Źródło informacji: wiecznatulaczka.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.