Jakie seanse zobaczymy w weekend w Beceku?
Kultura

Jakie seanse zobaczymy w weekend w Beceku?

Od piątku trwa już dłuuuugi weekend, a to znaczy nic innego jak przedstawienie weekendowego repertuaru filmowego w Beceku.

Każdy z nas znajdzie coś dla siebie w repertuarze filmowy w Beceku. Od bajek po występy popularnych artystów na dużym ekranie. Dla młodszych widzów Becek przygotował bajkę „Nel i tajemnica Kurokota”. Co dla tej starszej widowni? Przekonajcie się sami.

Jakie seanse zobaczymy w weekend w Beceku?

„Nel i tajemnica Kurokota” (2022)
  • 12, 13 listopada – godz. 15:30

Dzielna Nel i jej gang ruszają na misję ratowania królestwa Mgiełkogrodu z rąk przebiegłego Tristana, który przemienia przyszłego króla w… kurokota – pół kurczaka, pół kota. Podczas pełnej przygód misji Nel odkryje, że szlachetność w sercu nosi każdy z nas!

„Lombard” (2022)
  • 12, 13 listopada – godz. 17:15

Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy „polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Choć lombard przynosi straty, staje się ważnym centrum życia dzielnicy. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi, a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości. „Lombard” to wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył między innymi Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium.

„Prorok” (2022)
  • 12, 13 listopada – godz. 17:15

Film o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim. Opowiada o prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.

„Rimini” (2022)
  • 12, 13 listopada – godz. 19:00

Richie Bravo, mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie.

„Pavarotti w Hyde parku. Legendarny londyński koncert”
  • 12, 13 listopada – godz. 19:30

Remasterowany i z polskimi napisami koncert z 1991 roku, którego gośćmi byli księżna Diana oraz książę Karol (dziś Karol III). Mimo rzęsistego deszczu w londyńskim parku zgromadziło się ponad 125.000 wielbicieli tenora.

Źródło informacji: Becek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.