Święto Niepodległości w Bytomiu
Aktualności

Jak wyglądają obchody Święta Niepodległości w Bytomiu?

Obchody Święta Niepodległości w Bytomiu rozpoczęły się już wczoraj – w Bytomskim Centrum Kultury. A jak przedstawiają się one dziś?

Organizatorem wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście jest Miasto Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury – Becek. Obchody zaczęły się wczoraj – 10 listopada i potrwają do 13 listopada Przygotowano między innymi koncert, turniej piłki wodnej lub bieg niepodległości. 10 listopada – odbył się koncert „Niepodległa” w Bytomskim Centrum Kultury.

Jak wyglądają obchody Święta Niepodległości w Bytomiu?

11 listopada

O godzinie 11:30 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą „Solidarności” przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Zaś o godzinie 12:00 w kościele pw. Św. Jacka przy ulicy Matejki będzie miała miejsce msza święta za Ojczyznę, po której (około godziny 13:00) pod pomnikiem Wolności przy ulicy Piłsudskiego odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, w wojskowej asyście honorowego 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości i mieszkańców.

Dziś  odbędzie się także Bieg Niepodległości o godzinie 11:00. O tej godzinie odśpiewamy wspólnie hymn polski, czyli „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Trasa wydarzenia pobiegnie przez alejki Parku Miejskiego w Bytomiu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miechowicka Grupa Biegowa, BTM Runners i Stowarzyszenie MyBytomianie.

11 – 13 LISTOPADA

W tych dniach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia. Będzie miał on miejsce od 11 do 13 listopada na Pływalni Krytej przy ulicy Parkowej 1 w Bytomiu.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.