Plac zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego już gotowy
Aktualności

Plac zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego już gotowy

Dzieci w końcu będą mogły skorzystać z gotowego placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego 21-25 w Bytomiu – Szombierkach.

Jest już gotowy plac zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego 21-25 w Szombierkach, który powstał w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest kolorowo, bezpiecznie i atrakcyjnie oraz wielofunkcyjnie. Na ten projekt mieszkańcy oddali 3918 głosów. Wpływ na wygląd nowej atrakcji dla najmłodszych mieli bytomianie, którzy brali aktywny udział w konsultacjach społecznych.

Plac zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego już gotowy

Obok placu zabaw powstał także plenerowa siłownia, gdzie miłośnicy sportu będą mogli poćwiczyć na świeżym powietrzu. Na nowym placu zabaw znajdziemy między innymi huśtawki, karuzela i zjeżdżalnie. Znajdziemy także małą architekturę w postaci ławek i koszy na śmieci.

Projekt z BBO podzielono na dwie części na projektową zrealizowaną już w 2021 roku oraz wykonawczą. Wszystkie złożone oferty przekraczały zaplanowany na tę inwestycję budżet, dlatego było konieczne przesunięcie dodatkowych środków, za czym Rada Miejska głosowała w kwietniu 2022.

„Przesunięcia w terminie zakończenia tej inwestycji wynikały nie tylko z problemów z wyłonieniem wykonawcy, ale też w dalszym etapie z błędów projektowych i wykonawczych. Ostatecznie zaistniała konieczność niwelacji terenu przy siłowni oraz wykonania schodów od strony ul. Godulskiej” – informuje bytomski magistrat.

Do końca roku na placu zabaw dojdzie monitoring i oświetlenie.

– Powstał nowy projekt i trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy oświetlenia i monitoringu – mówił Adam Czuryszkiewicz z Działu Komunalnego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.