Kultura

Trzecia edycja konkursu “Lokal na kulturę”.

W Bytomiu zaczęła się trzecia edycja konkursu “Lokal na kulturę”. Dzięki tej akcji miasto stworzy kolejne miejsca, które poświęci na kulturę i sztukę. Nowi najemcy będą mogli wybrać lokal do remontu z propozycji miasta albo podsunąć własne miejsce na siedzibę.

– Sukces uruchomionej niedawno przy ul. Dworcowej kawiarni Koci Gościniec czy Odpadów spod lady – sklepu i miejsca kreatywnych warsztatów, pokazuje, że program Lokal na kulturę jest nie tylko szansą dla ludzi kreatywnych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem, ale też pomaga rozwinąć skrzydła przedsiębiorcom już funkcjonującym. Dzięki programowi poprawiają jakość swoich usług i mają szansę na najem lokalu w bardziej atrakcyjnej lokalizacji – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Celem programu jest wybór dzierżawców albo najemców, którzy urządzą lokale pod działalność kulturalną. Do przydziału lokalu w konkursie może zgłosić się każda osoba. O tym, kto wydzierżawi albo wynajmie lokal, zadecyduje komisja. Najciekawsze pomysły dostaną ofertę dzierżawy lub najmu.

Zapisy do trzeciej edycji programu potrwają do 16 listopada 2020r. Najemcy tej edycji konkursu wybiorą lokale, które oferują Bytomskie Mieszkania przy:

  • pl. Kościuszki 10/11 (II piętro, powierzchnia 33,71 mkw.)
  • pl. Kościuszki 10/12 (II piętro, powierzchnia 57,34 mkw.)
  • ul. Witczaka 99/7 (parter o pow. 61,20 mkw. i piw. 3,10mkw.)

Chętne osoby mogą złożyć swoją propozycję z lokali użytkowych na liście gimny.

– W ramach tej edycji konkursu czekamy także na propozycje osób, które same wcześniej upatrzyły sobie lokal, gdzie chciałyby prowadzić swój biznes. Może się on znajdować na terenie całego miasta. Jeśli okaże się, że lokal ten należy do gminy lub nie jest zawieszony np. z przyczyn technicznych lub formalno-prawnych, przygotujemy stosowne informacje zawierające rzut lokalu, wyposażenie, jego stan techniczny czy stawkę remontową – Monika Trzcionkowska, dyrektorka Bytomskich Mieszkań.

Nowy dzierżawca lub najemca na początku wyremontuje lokal. W tym czasie będzie płacił za czynsz kwotę 1 zł netto za mkw. (przez 12 miesięcy). Po 12 miesiącach, zapłaci za lokal tyle, ile wynosi koszt utrzymania lokalu w nieruchomości.

Zgłoszenia pod lokale przyjmuje Dział Ekspoatacji I Lokali Użytkownych przy ul. Zielnej 25b w Bytomiu – pokój nr. 16d, telefon: 32 532 59 38 lub 32 532 59 39.

Źródło: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.