AktualnościLifestyle

Zaczynamy sezon letni u Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Już w najbliższą sobotę u Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zaczyna się sezon letni wycieczek wąskotorówkami. Kiedy pierwszy odjazd?

To jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym mieście i województwie. W najbliższą sobotę – 25 czerwca rusza sezon letni u Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Pierwszy odjazd już o godzinie 9:00. Szykujcie się na prawdziwą wycieczkę wąskotorówkami.

Zaczynamy sezon letni u Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

To już tradycja, że wąskotorówka kursuje na trasie Bytom – Tarnowskie Góry nad Zalew Nakło Chechło – Miasteczko Śląskie. Nowością od 3 lipca będą pociągi ciągnięte przez parowóz. Z takiej wycieczki będziemy mogli skorzystać na trasie Bytom Karb Wąskotorowy – Tarnowskie Góry – Bytom Karb Wąskotorowy. Jeśli będziecie chcieli przejechać się razem z parowozem Ryś należy na rozkładzie szukać oznaczeń pociągów: P-201, P-202, P-203 oraz P-204.

Będziemy mogli jak zawsze skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem, które odbywa się co niedzielę o 12:15 i 15:15. Całe zwiedzanie trwa około godziny. Grupa zwiedzająca gromadzi się na peronie stacji Bytom Karb Wąskotorowy. Izba Tradycji jest otwarta w godzinach od 12:00 do 16:00. Cennik biletów na pociągi wąskotorowe i rozkład jazdy znajdziecie poniżej:

Zaczynamy sezon letni u Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Źródło informacji, zdjęcie: Facebook Stowarzyszenie GKW

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.